sól

Najlepsze na lepsze zdrowie są metody naturalne. Gwarantują one bezpieczny powrót do zdrowia i korzystną prace organizmu

Walczysz o swoje zdrowie i pragniesz żyć w zgodzie z naturą? Jeśli tak, trzeba korzystać z najbardziej skutecznych naturalnych metod na poprawienie swojego zdrowia. Najlepszym na to sposobem jest sól lecznicza, a w szczególności sól jodowo-bromowa. Taka sól jest bogata we wspaniałe właściwości, biopierwiastki wpływające idealnie na zdrowe ciało i skórę.

sól
Autor: Delia
Źródło: Delia
Zastosowanie takiej soli jest niezwykle różnorodne, są zabiegi zdrowotne, jak i te, które poprawiają urodę. Jest konieczna w różnego rodzaju inhalacjach górnych dróg oddechowych, wspaniale łagodzi katar, rozwiązuje problem z zatokami i dobrze walczy z męczącym kaszlem. Najbardziej sprawdzony przepis na taką inhalację to 2 łyżki soli, które trzeba rozpuścić w jednej szklance wody. Najlepiej jakby taka woda miała temperaturę około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Inhalacje można wykonywać poprzez wdychanie lub za pomocą inhalatora. Jeśli chodzi o częstotliwość to konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Doczytaj: sól do kąpieli

Idealnie będą także kąpiele. Gwarantują relaks, ale nie tylko. Wspaniale zmiękczają skórę, a przy tym powstrzymują trądzik oraz objawy łuszczycy. Działają też łagodząco na bóle mięśni. Okłady będą najlepszym rozwiązaniem dla osób które cierpią na choroby reumatyczne czy kłopoty ze stawami. Sól również idealnie się nadaje jako peeling, jak i do maseczek.

Więcej: sól lecznicza

sól
Autor: Delia
Źródło: Delia

Sól tego typu jest bogata w duże ilości jodków i bromków. To powoduje, iż przeznaczenie soli do celów leczniczych jest faktycznie wskazana. Ponadto, uzyskiwanie tej soli przebiega w zupełnie naturalny sposób. Etap odparowania wody, w trakcie jakiego krystalizuje się sól jodowo-bromowa wykonuje się metodą panwiową. Metoda ta pozwala na zachowanie w gotowym już preparacie jak największe ilości składników terapeutycznych.

To bardzo ważna praktyka przy pomocy jakiej otrzymujemy preparat naprawdę jakościowo najlepszy. To także zapewnienie, że nie dostajemy soli, która jedynie pozornie posiada właściwości lecznicze. Sól jodowo-bromowa to preparat, jakiego można być pewnym. Właściwie, jak pokazują badania, stosuje ją coraz większa ilość osób, gdyż efekty zdrowotne są naprawdę widoczne. A skoro weźmiemy pod uwagę, iż jest to naturalna metoda, tym bardziej powinniśmy być mile zaskoczeni z osiąganych wyników.