Garnitur

Na co patrzeć przy wyborze odpowiedniej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się swoimi prawami. I choć panowie coraz śmielej poczynają sobie w świecie mody, niektóre sytuacje powodują w nich uczucie zagubienia i niepewności . Konsternacja dopada ich zwłaszcza w przypadku wyboru koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie wie tak naprawdę czego szuka. W końcu zirytowany decyduje się na cokolwiek i opuszcza sklep z przypadkowo zakupioną zdobyczą, szczęśliwy, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie zakupów aby uniknąć owych sytuacji?

Moda męska
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na skład materiału. Jeżeli jest to bawełna, to zakup z całą pewnością będzie udany. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, przepuszczają powietrze, a ich największą chyba zaletą jest wygoda. Po drugie dopasowanie, gdyż aby koszula (wypatrz promocje) spełniała swoje zadanie należy ją właściwie dobrać do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, sprawdź tut , tzw. taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach powinni uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – odstający kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem lub muchą. Z kolei koszula na spinki, dowiedz się jest bardziej elegancka, dlatego wymaga założenia wymienionych dodatków.
Koszule męskie
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to dylemat, który stwarza chyba najwięcej problemów. Bez wątpienia trzeba posiadać w swojej garderobie białą koszulę, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeżeli nie wiemy, która koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Neutralnym kolorem jest również jasny niebieski. Świetnie komponuje się w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Nie zapominajmy by, koszule z krótkim rękawem zakładać na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.Niezbędnym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który W wielu przypadkach stanowi akcent podkreślający osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym bez względu na różne trendy i zmiany w świecie mody. Oczywiście, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Powinniśmy więc zaopatrzyć się w kilka dobrych jakościowo krawatów, gdyż będzie to inwestycja na długie lata. Pamiętajmy, krawat powinien być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.