moda

Moda w sieci. Jak się mają blogerki modowe? Patrząc na ich sytuację zdaje się, że dosyć dobrze

Co może powiedzieć zwyczajny mężczyzna o modzie? Raczej niewiele, nie jest to raczej jego domena. Są kolesie, którzy się tym interesują, lecz to zjawisko bardzo niezbyt częste.

moda
Autor: Pretty One
Częściej zwykła pani potrafi wbić na wyżyny swojego smaku, by zaoferować coś niezwyczajnego, coś co sprawdzi się genialnie nawet na pokazach mody, wystarczy zresztą wybrać się na rynek większego miasta i obserwować, jaka wyobraźnię mają przedstawicielki płci pięknej – polecany sklep z sukienkami.

Od razu trzeba przyznać, że wiele ciekawych kreacji wzięło się z kolorowych magazynów i stron internetowych poświęconych modzie, gdzie dziewczyny i kobiety pokazują swoje kreacje. To moda, podobnie, jak kulinarne blogi, w którym dominuje pewien styl życia, do jakiego warto dążyć. Dobrym przykładem takiej blogerki modowej jest na przykład Kasia Tusk, która nie dość, że jest córką premiera, ponadto ma blog, który codziennie odwiedzają tysiące ludzi.

moda damska
Autor: PerhapsMe.com
Źródło: PerhapsMe.com

Pokazuje się ona tam, jako kobieta, która wie dużo o stylu i modzie. Prezentuje bluzki damskie, spodnie, nakrycia na głowę czy kurtki – . Wszystko to fajnie przedstawione i zaaranżowane. Sama Kasia Tusk twierdzi, że organizuje to wszystko w pojedynkę, lecz trudno uwierzyć w to.

Jest to przecież możliwe, ale każdy kto prowadzi bloga wie, że to nie jest proste i czasem potrzeba pomocy z zewnątrz (żeby na przykład ktoś zrobił genialne zdjęcia). Kasia Tusk to przykład bardzo dobrze znany, więc dlatego o niej wspominam, jednakże w dzisiejszych czasach wielu ludzi, anonimowych, może spróbować swoich możliwości w takim właśnie blogowaniu.

Ta tendencja coraz odważniej panująca w internecie przedstawia młode osoby, jako znawczynie mody, prezentują się jako stylistki czy nawet krytyczki mody . Mówią, co powinno się nosić na każdą porę roku. Choć nikt ich nie zna, to po prostu zwykłe dziewczyny, jakich jest w opór, to jednak robią sobie renomę. Zależnie od angażu odnoszą sukces lub są tylko jednymi z wielu blogerek modowych. Konkurencja zaś jest bardzo duża i coraz trudniej się przebić na tym rynku.