images

Moda się zmienia

Moda to dość interesująca dziedzina… nie całkiem wiemy czego, ale po części: świata sztuki, kawał świata show biznesu, oraz po prostu przemysłu. Modzie poddaje się wielu ludzi, chociaż nie wszyscy mają choć cień pojęcia, o co w tym wszystkim gra się toczy.

Ale od początku. Moda to wybrany trend, który pochodzi fragmentarycznie z tego, co bieżąco podoba się ludziom: materiały jasne, ciemne; czy panie wolą w danym czasie w roku ubierać się w sukienki czy spodnie. A przy tym wiele dyktują projektanci mody, którzy mają wiele do przekazania w tej kwestii, choć z perspektywy laika pierwszy lepszy pokaz kreacji ogranicza się do pokazania kolekcji dziwactw, których nikt przy zdrowych zmysłach nigdy nie założy do wyjścia na ulicę.

Gust ludzi i projektantów miesza się i przeplata, a ostatecznie narzuca pewien sens temu wszystkiemu i wyznacza pewne wzorce. Dlatego, jeśli jakiś szanowany w światku mody projektant zadeklaruje, że kobiecość latem znacznie skuteczniej podkreślą spódniczki mini niż kiecki i spodnie, może się okazać, że kobiety zaczną je nosić, takie miniówki zaczną się im podobać i nastanie taka właśnie moda.

Mimo to nie można sądzić, że ludzie, którzy chcieliby wyglądać właściwie i nie odstawać spośród reszty, choć pragną poddać modzie, zaczną się modą blisko zajmować i uważnie podglądać wszystkie aktualne poczynania guru mody, gwiazd i pozostałych, którzy kreują jakieś nurty w ciuchach na konkretny sezon. Z odsieczą takim osobom nadciągają salony, które mogą zdawać się pójściem na łatwiznę, bo przynoszą wszystko na tacy, jednak jak pomocne, niezbyt kosztowne, użyteczne i eleganckie… Do sieci, jakie sprzedają interesujące, gustowne i z pewnością modne ciuchy, można zaliczyć takie marki jak Zara, H&M, Reserved, C&A i mnóstwo innych. Szczególnie łatwo obejrzeć ubrania Zara czy innych marek zwłaszcza w pasażach handlowych, których dużo znajduje się w dużych polskich metropoliach. Jeszcze raz: mimo że wydaje się to najbanalniejszym z dostępnych rozwiązań i w mniemaniu profesjonalistów jest to niezbyt fachowe podejście do problemu mody i tworzenia swojego wizerunku, ubieranie się w salonach Zara i pozostałych jest proste, niezbyt kosztowne, pozwala nie odróżniać się z tłumu niemodnymi strojami i utrzymać nieco swojego własnego wizerunku.