odzież militarna

Moda na militarną odzież i akcesoria

Ubiory stylizowane na militarne cieszą się w kraju dużym powodzeniem. Mundury, bojówki moro i militarne buty wywołują skojarzenia z demobilem, jednak na dzień dzisiejszy na rynku można znaleźć szeroką ofertę stylowych ubrań dla wojskowych hobbystów. Tego typu ubrania poza poligonem nierzadko widuje się na rozgrywkach w paintball czy wśród miłośników tzw. ASG, czyli replik pistoletów na plastikową amunicję. Z części akcesoriów wykorzystywanych w militariach chętnie korzystają również posiadacze motocykli.

Okazuje się na przykład, że rękawice taktyczne marki Mechanix doskonale sprawdzają się w roli rękawic ochronnych do jazdy na motorze.

Skąd taka moda?

kompas
Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubrania wojskowe (porównaj ubrania militarne w witrynie www.militarne.pl) mają być przede wszystkim komfortowe i funkcjonalne. Związana jest z tym praktyczność ubrań – duża ilość kieszeni i schowków (co czyni wojskowe kamizelki bardzo popularne wśród wędkarzy i ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Tego typu podejście do tworzenia produktu czyni go wszechstronnym i pomocnym także w wykorzystaniach, do których nie był przeznaczony. Dużo grup ludzi niezwiązanych z wojskiem upodobało sobie przez to odzież tego rodzaju. Sporą zaletą dla miłośników jest również cena. Jeśli ubiory dostępne w sklepach militarnych okażą się za drogie, zawsze można skorzystać z demobilu, gdzie produkty bywają kupowane za ułamek ich faktycznej ceny.

Odzież dla wojskowych

Producenci ubrań zauważyli wzrastający trend na militaria i przewidzieli tam niezły interes. Potencjalny nabywca może więc obecnie kupić ubranie w rozmaite wzory moro, nieużywane przez żadną z armii na świecie, buty oficerki wzorowane na wojskowych oraz różnej maści akcesoria jak np. chusty arafatki.

Ponadto przedsiębiorstwa odzieżowe niezwiązane z branżą militarną również oferują tego rodzaju produkty w swoich placówkach. Te firmy poszły jednak o krok dalej i mają w ofercie ubrania wzorowane na tych militarnych, jednak nie mające ich funkcjonalności.

Moda na militaria zawitała również na wybiegach w wielu miastach znanych z dyktowania nowych trendów. Projektanci zafascynowani militariami stworzyli nawet cały zbiór damskich ubrań, zainspirowanych wzorem