wellderm - logo

Zabiegi medycyny estetycznej dla każdego

Aktualnie jest ogrom możliwości, żeby poprawić niedoskonałości naszego wyglądu. Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle szybko i oferuje nam mnóstwo różnego rodzaju zabiegów pozwalających poprawić stan skóry, usunąć wszelkiego typu defekty oraz zmienić to co się nam nie podoba. Zabiegi te są dość drogie, lecz nie mają zwykle zaporowych cen i możemy sobie na nie pozwolić.

Zazwyczaj wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Przy pomocy fal świetlnych odpowiedniej długości niszczy się cebulki włosów, więc zabieg ten daje trwały rezultat. Im bardziej ciemne i grubsze włosy tym łatwiej, ale obecny postęp technologiczny i nowe urządzenia dają możliwośc by zrpbć takiego rodzaju zabieg również na cieńszych i jaśniejszych włosach. Średnia cena jednego zabiegu to mniej więcej 100 złotych. Najczęściej robi się go w okolicy pach, na łydkach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni często decydują się usunąć w taki sposób nieestetyczne owłosienie z pleców. Podczas zabiegu odczuwamy niewielki dyskomfort, osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać ból, lecz przy takim zabiegu mamy możliwość skorzystania z kremu znieczulającego i okładów z lodu. Fotodepilację należy powtórzyć kilkukrotnie by włosy nie odrastały.

Równie często robionym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja (nasza strona). To mechaniczne złuszczenie naskórka, pobudzające komórki do działania i poprawiające kondycję skóry. Czasem nawet po zabiegu mikrodermabrazji wygładzają się niewielkie zmarszczki, lecz zasadniczym jego celem jest nadanie skórze świeżego wyglądu, pozbycie się niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnio zabiegi takie coraz częściej przeprowadza się z wykorzystaniem lasera. Dzięki niemu dotrzeć udaje się do głębszych warstw skóry, zabieg jest krótsza i twarz szybciej się goi. Trzeba bardzo uważać przez kilka dni, nie wolno wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne. Najlepiej przez parę dni unikać słońca, stosować nawilżające kremy z wysokimi filtrami, bo inaczej grożą nam przebarwienia i cały efekt zabiegu na nic.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Kolejny często przeprowadzany zabieg to zamykanie naczynek. Niewielkie rozszerzone naczynka można usunąć korzystając z lasera, większe przy użyciu odpowiednich preparatów leczniczych – to tak zwana skleroterapia. Efektem zabiegu jest obkurczenie naczynek i spowodowanie ich zamknięcia, przez co znikają ze skóry szpecące czerwone czy fioletowe linie.

Kłopotem dla sporej ilości pacjentów są tez blizny. Usuwanie blizn to zabieg nieco bardziej skomplikowany, ale również moczmy go wykonać laserowo. Dopiero przy większych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego rodzaju leczenie będzie dla nas najlepsze – o tym za każdym razem decyduje specjalista po rozmowie i uważnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi mające na celu pozbycie się niedoskonałości. Można również na przykład skorygować wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy wykonać powiększanie ust (ważne źródło). Zabieg trwa bardzo krótko, efekt trzyma się stosunkowo długo – czasem nawet dłużej niż rok – to zależy od użytych wypełniaczy a także od naszego organizmu. Nie da się określić tego dokładnie.

Zabiegi medycyny kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawienie wyglądu. Zazwyczaj dzięki niewielkiej zmianie rośnie nasza pewność siebie, nasza samoocena rośnie i o wiele lepiej się czujemy. Jeżeli wybierzemy wysokiej klasy klinikę nic nam nie grozi.