images

Manicure pasujący do okazji

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach kosmetycznych jest manicure. Zabieg ten polega przede wszystkim na pielęgnacji paznokci u rąk oraz na usuwaniu skórek. Zwykle również przy okazji ozdabia się paznokcie lakierem lub innymi metodami.

Stylizacja paznokci jest najczęściej wykonywana w gabinetach kosmetycznych lub profesjonalnych salonach pielęgnacji paznokci. Odmiana tego zabiegu, wykonywana na paznokciach stóp, nazywa się pedicure. Są różne typy ozdabiania paznokci. Te o charakterze codziennym są często skromne, za pomocą lakieru przezroczystego lub jednobarwnego. Inaczej także przebiega pielęgnacja paznokci krótszych, a w inny sposób – dłuższych. Od niedawna również manicure jest bardziej rozpowszechniony wśród mężczyzn.

Tipsy

Jeszcze jakiś czas temu bardzo modnym sposobem na ładne paznokcie były tipsy. Są to sztuczne paznokcie – (http://prestiz.eu/zabiegi/dlonie-i-stopy/stopy/korekta-wrastajacego-paznokcia/), naklejane na naturalną płytkę. Mogą występować w wersji akrylowej lub żelowej. Często wyglądają tak, jakby był na nich wykonany manicure francuski, często także tipsy są obficie zdobione. Ich używanie może osłabiać naturalne paznokcie, zwłaszcza sam proces usuwania sztucznych paznokci oraz reszty kleju. Ostatnio sztuczne paznokcie raczej nie są już modne, wyparły je naturalne i zadbane paznokcie. Obecnie także stawia się na jednobarwny manicure i unikanie zbyt wielu ozdób. Zobacz: loreal opinie.

Autor: Materiały prasowe

Paznokcie japońskie i hybrydowe

Salony kosmetyczne oferują usługę, zwaną manicure japońskim. Polega on na polerowaniu paznokcia z użyciem profesjonalnej pasty. Po tym rodzaju manicure nie stosuje się lakieru. Na koniec uzyskuje się dobrze nawilżone paznokcie (bonjournails.pl/) o dużym połysku. Coraz popularniejsze są również paznokcie hybrydowe. Zabieg taki polega na wzmocnieniu nałożonego lakieru z użyciem promieniowania UV. Podstawową zaletą takiego procesu jest wytrzymałość efektu. Może on bowiem wytrzymać nawet do kilku tygodni. Nierzadko jednak po pozbyciu się lakieru płytka paznokcia staje się sucha i matowa.

W sklepach są również profesjonalne lakiery do tego zabiegu. Lakier hybrydowy ma w sobie także środek, który można utwardzić za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Pozbycie się tego lakieru wymaga jednak wizyty w gabinecie kosmetycznym.