kobieta w bluzce

Majowy czas grillowy czas zacząć!

Ruszył sezon grillowy. Jeśli ktoś tylko ma takową możność, stara się w jakiś fajny sposób sobie tę porę planować. Albo to my do swego własnego zadbanego ogrodu spraszamy przyjaciół, albo to my zjawiamy się u ciotki też wujaszka.

uśmiechnięta kobieta
Autor: Gabriel Porras
Źródło: http://www.flickr.com
Na taką okoliczność trzeba się w odpowiedni sposób przyszykować. Zapyta ktoś – co znaczy odpowiednio? Kiełbaska, węgiel drzewny, sałatki, jakieś piweczko i deser – i po przygotowaniach. Otóż nic bardziej mylnego. Mniejszy kłopot jeśli to my idziemy z wizytą. Chwilka pogrzebania w garderobie i z pośród paru bluzek bez rękawów coś się znajdzie. Dokładamy jakieś szykowne dodatki i jesteśmy gotowi!

dziewczyna
Autor: Jonas Birmé
Źródło: http://www.flickr.com

Gorsza sprawa, w sytuacji gdy jesteśmy gospodarzami. takim układzie zadań jest dużo więcej. Należy wówczas pomyśleć w jakim rodzaju będzie nasze przyjęcie – czy będzie to styl imieninowy a więc trochę więcej formalny, czy też może poszalejemy i nasze weekendowe spotkanie ze znajomymi będzie zwariowanym grillem z rozłożonymi fotelami ogrodowymi.

Kiedy już ustalimy rodzaj naszego party, pora na wybranie pasującej garderoby. Nie musi być to zaraz nowa kreacja. Na spotkaniu z przyjaciółmi powinniśmy zachować balans. Warto jednakże dopasować kreację do okazji. Jeżeli w naszym ogrodzie decydujemy się na wytworne spotkanie z dobrymi winami i kuchnią dobrze jest włożyć jakąś bluzkę elegancką i kostium. Natomiast kiedy postawimy na nieco „proletariackie” szaszłyczki starczy najzwyklejsza bluzka (sukienka pudrowy róż na wesele) na ramiączkach (tu więcej: modne bluzki bez rękawów). Wszystkie w/w przygotowania zapewnią nam komfort oraz dobrą zabawę w czasie majowych imprez ogrodowych.

Następnym bardzo ważnym sezonowym zdarzeniem przypadającym w maju są przyjęcia komunijne. Wiadomo, iż trzeba się odpowiednio przygotować na tak duże wydarzenie, a ponieważ komunie mają miejsce w ciepłym miesiącu, wiadomą rzeczą jest że w pewnym momencie przyjęcia komunijnego okrycia wierzchnie pań i panów okażą zbędne, a zatem istotną częścią stroju jest szykowna bluzka koszulowa (inspiracje tutaj: elegancka i modna bluzka).Z tak wyposażoną garderobą porę majowych imprez możemy uznać za otwarty.