Lśniące włosy

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju włosy posiadasz, warto zapoznać się z dobrymi metodami ich pielęgnacji.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Zwłaszcza jeśli nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich kondycję. Znacznie więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić dziewczyny, które systematycznie używają farby do włosów.

Ten tekst wydaje się być interesujący? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj fizjoterapeuta sportowy wrocław w podany link.

Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która uszkadza ich strukturę. Wówczas powinno się oprócz tradycyjnej odżywki, zastosować dodatkowe środki pielęgnacji, na przykład maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np. rycynowy lub z pestek winogron.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie zawierają chociażby silikonów. Przykładowo silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, co sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne kosmetyki do włosów, zawierają więcej składników pielęgnacyjnych, pochodzących głównie z roślin.

Tak na prawdę należy dbać przede wszystkim o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją właściwie oczyszczać. Trzeba mieć to na uwadze, gdyż możemy łatwo nabawić się łupieżu. Warto także uważnie wybierać kosmetyki w przypadku nadwrażliwej skóry. Wtedy kupujmy w kosmetyki o jak najprostszym składzie. Dobrze sprawdzą się także szampony przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub kosmetyki apteczne (źródło).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji włosów. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy ich użyć, dobrze jest zastosować specjalny preparat chroniący włos przed szkodliwym ciepłem. Porady na ten temat na . Trzeba też dokładnie spłukać włosy po umyciu, najlepiej chłodną wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno wycierać ręcznikiem, gdyż w ten sposób niszczymy ich budowę i pozbawiamy blasku. Gdy kończymy suszyć włosy, przełączmy suszarkę na zimny nawiew. W ten sposób domykamy łuski włosowe, wygładzając fryzurę.