Laserem usuniesz swój problem

Dziś do renomowanego salonu urody idziemy nie tylko po to, aby poddać się standardowym zabiegom upiększającym. Coraz szersze zastosowanie w medycynie estetycznej znajduje laser. Jak jest używany i czy jego stosowanie nie jest niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia?

Makijaż

Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Laser w kosmetyce jest wykorzystywany w wielu różnorakich zabiegach. Za jego pomocą przeprowadza się usuwanie makijażu permanentnego brwi, korekcję zmarszczek, usuwanie blizn po wypryskach. Popularne wykorzystanie lasera to także depilacja laserowa Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem – kobiety w całej Polsce pragną mieć nieskazitelnie gładkie nogi bez obowiązku systematycznego stosowania depilatora.

Coraz większa grupa osób decyduje się również na usunięcie ozdoby ciała, wykonanej w młodzieńczych latach. Jeśli chodzi o usunięcie tatuażu Warszawa posiada wiele wyspecjalizowanych salonów kosmetycznych, w których bez problemu można ten zabieg przeprowadzić za pomocą najnowocześniejszego lasera.

Czy stosowanie laserów w kosmetyce naprawdę jest tak popularne? Żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie, wystarczy prześledzić obecne w sieci oferty: depilacja laserowa, usunięcie tatuażu Warszawa, albo usuwanie makijażu permanentnego brwi – tego typu ogłoszeń jest bardzo wiele! Dlaczego laser jest lepszy od chirurgii plastycznej i od środków chemicznych?

Po pierwsze kuracje przeprowadzane za pomocą lasera są mniej inwazyjne i pacjent nie musi pozostawać pod opieką specjalistów po zabiegu. Po drugie, w przypadku wykorzystania najnowocześniejszych laserów ryzyko pojawienia się jakichkolwiek blizn po zabiegu jest minimalne. Po użyciu sprzętu skóra może pozostać zaczerwieniona przez kilka godzin lub dni, ale po niedługim czasie nie ma żadnego śladu, świadczącego o przeprowadzonym zabiegu.

Stosowanie lasera do pozbywania się zbędnego owłosienia, usuwania tatuaży, czy poprawy źle wykonanego makijażu permanentnego jest uznawane za metodę prawie bezbolesną. W przypadku zastosowania na szczególnie wrażliwe obszary ciała, wystarczy zaaplikować wcześniej maść znieczulającą.

Zazwyczaj zabiegi przeprowadzane przy użyciu najnowocześniejszych technologii powinno się wykonać parę razy, aby otrzymać pełną ich skuteczność, a ich cena jest dosyć wysoka, jednak trzeba mieć na względzie, że w tej sytuacji inwestujemy we własny komfort psychiczny i w dobry wygląd, jest to więc inwestycja, która zwróci się z nawiązką.
Autorem wpisu jest Gabinet medycyny estetycznej Klinika Miracki