Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu

Łączenie dodatków w momencie tworzenia stroju

Uniwersum kreacji nie jest przyjemny i oczywisty w odbiorze. Oczywiście każdy z nas próbuje instynktownie dopasowywać do reszty, jednak to nie robi nas fachowcami w tej dziedzinie. Pokazy modelek, prawdziwy showbiznes i imprezy związane z modą są raczej dekadenckim światem, którego ktoś, kto nie czuje się artystą, raczej nie zrozumie z łatwością. Światy kreowane na deskach wybiegów, dzięki ubraniom noszonym przez modelki są bardziej czymś abstrakcyjnym, jest to bardziej wizja artysty, niż sztuka użytkowa. Niektórych ubrań pokazywanych na pokazach mody nie da się zwyczajnie nałożyć i pokazać się na ulicy, aby nie wyróżniać się i nie uchodzić za ekscentryka. Twórcy mody, szczególnie ci najbardziej cenieni i uznani próbują zazwyczaj realizować w pokazach swoje uczucia, myśli i złożone metafory, bardziej niż przedstawiać najnowsze nurty w modz

ie.

Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Uniwersum ubrań nie jest przyjemny i oczywisty w pojmowaniu. Rzecz jasna każdy z ludzi stara się intuicyjnie dopasowywać do reszty, ale to nie robi nas ekspertami w tej materii. Pokazy modelek, prawdziwy showbiznes i wydarzenia związane z trendami w modzie są bardziej dekadenckim światem, którego ktoś, kto nie czuje się artystą, raczej nie zrozumie z łatwością. Wizje kreowane na deskach wybiegów, dzięki kreacjom nakładanym przez modelki są bardziej czymś nieokiełznanym, jest to raczej metafora, niż sztuka użytkowa. Właściwie kreacji prezentowanych na pokazach mody nie można bez problemu nałożyć i pokazać się na chodnikach miasta, by nie wyróżniać się i nie uchodzić za dziwaka. Projektanci mody, szczególnie ci najbardziej znani i uznani starają się zwykle ukazywać w prezentacjach swoje emocje, wizje i skomplikowane przenośnie, bardziej niż dyktować nowe nurty w modzie.

Ale w jakiś sposób, niezrozumiały dla szarego obywatela, tworzą modę. Mówią, czy danego sezonu będą uznawane białe, czy czarne sukienki i te deklaracje dziwnym trafem wprowadzane są w życie. My zaś, choć niewiele z tego nie pojmujemy, usiłujemy się dopasować do tego. Staramy się nie uchodzić za nadzwyczajnych, zarazem prezentując swój styl. Zachować swój styl, a przy tym dopasować się do wytypowanych przez wielkie sławy trendów. Mimo że wydaje się to w takich okolicznościach niemożliwe, jest zupełnie proste do realizacji i to w dość zwyczajny sposób.

Potrzebującym stają z odsieczą nieźle znane i lubiane sklepy z ubraniami, które w większych miejscowościach znajdziemy najczęściej w domach handlowych, a w mniej ludnych jako samodzielne sklepy. Odszukamy tam całkowicie naturalne, mało krzykliwe ubrania i dodatki, zwłaszcza te, które tak pożądane są przez kobiety: dodatki do płaszczy, spinki do włosów czy torby Zara, H&M czy Reserved to przykłady tego typu sklepów, które oferują całkowicie zwykłe elementy odzieży, ale dość mocno podporządkowane panującym trendom w modzie. Torebki Zara i innych firm, a także wszystkie pozostałe propozycje tego typu sieci nie rzucają się zbyt mocno w oczy, są praktyczne, eleganckie i gustowne, a nadal zgodne z panującymi nurtami świata mody.