liposukcja

Kto mógłby skorzystać z zabiegu odsysania tłuszczu

Operacja odsysania tłuszczu w ostatnich czasach jest coraz mocniej znana. Na odsysanie tłuszczu zapisują się panie w różnym przedziale wiekowym, ale można zauważyć również, że korzystają z niej panowie. Kuracja nie jest trudna, ale bywa bolesna. Stanowi ratunek dla wszystkich, którzy w walce z niechcianymi kilogramami próbowali prawie wszystkiego.

Dbanie o perfekcyjne ciało

liposukcja
Autor: ELITE
Źródło: ELITE
Trend na piękną i proporcjonalną figurę pojawiła się dawno temu. Już w starożytności powstawały rzeźby ukazujące muskularnych mężczyzn i smukłe kobiety. Obecnie w popkulturze też promowany jest wizerunek proporcjonalnego ciała. Nic dziwnego, że ludzie, których sylwetki odstają od wyznaczonych standardów, dążą za wszelką cenę do wyznaczonego wzorca.

Dlaczego trzeba przygotować się do liposukcji

Choć operacja ta jest powszechnym sposobem na pozbycie się kilogramów należy się wczesniej odpowiednio przygotować. Głównie należy zapisać się na listę badań. Chirurg przepisuje je, aby wyeliminować wszelkie ryzyko powikłań. Często jest tak również, że chirurg zaleca surową dietę oraz ćwiczenia. Wiele jest zależne od miejsca i ilości likwidowanego tłuszczu (dowiedz się więcej na
liposukcja
Autor: ELITE
Źródło: ELITE

Przedłużenie efektu zabiegu

Liposukcja jest zabiegiem bardzo skutecznym i przynosi szybki efekt. Ale jej skutki nie są długotrwale. Gromadzenie się tłuszczu często jest uwarunkowane genetycznie. Nie zawsze wiąże się to z złymi nawykami jedzenia i brakiem aktywności fizycznej. Dlatego tendencja do ponownego gromadzenia się tłuszczu jest nie do wyeliminowania. Żeby efekty utrzymały się trzeba przestrzegać diety a także ćwiczyć. Dodatkowo zaleca się też basen, dzięki którym tkanka tłuszczowa nie gromadzi się łatwo w problematycznym miejscu.Więcej: .