chirurg

Krótki poradnik – jak możemy usunąć zmarszczki

Problem z cerą na starość sprawia, że czujemy się starzej i mniej atrakcyjniej. Powstawanie zmarszczek czy też problemy nadmiernego owłosienia to naturalne procesy, które ludzie przechodzą raz szybciej raz wolniej.

Co w sytuacji, kiedy przychodzą one zbyt szybko osłabiając przy tym walory naszej urody? Sposobem na zmniejszanie zmarszczek jest zabieg u specjalisty w placówce medycyny estetycznej.
medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

W takim miejscu nie tylko usuniemy zmarszczki, ale też zmienimy własną sylwetkę dzięki najnowszym technologiom czy nadamy starzejącej skórze i paznokciom dawny urok. To wszystko pod opieką dermatologów. Natomiast zabiegi na układzie krwionośnym, a więc działania bezpośrednio w organizmie są realizowane w ramach tak zwanej laseroterapii. Przez operacje laserem usuniemy ponadto odrastające owłosienie. Przy decydowaniu się na podobne operacje sztucznie „odmładzające” bierzemy pod uwagę wystąpienie efektów ubocznych. Warto o tym poczytać na …………………………………………………………… Placówki, takie jak klinika medycyny estetycznej w Krakowie, funkcjonują w oparciu o doświadczoną kadrę, mającą już tysiące godzin zabiegów, równie dużo samych zabiegów na klientach.

Usuwanie zmarszczek odbywa się poprzez wstrzykiwanie substancji wypełniających (tzw. wypełniaczy). Kojarzymy je najczęściej jako operację z czołem – miejscem typowej „identyfikacji”. Jednak zmarszczenia nie występują tylko między oczami a włosami. Wypełniaczami skorygujemy kolejne fałdki, które mamy w okolicach ust czy szyi. Przez zabieg korygujemy także podniszczone kąciki ust, kształt podbródka, a nawet skórę dłoni. Rezultaty naoczne operacji estetycznych nie trwają jednak wiecznie. Ich działanie specjaliści oszacowują na (mniej więcej) kilka miesięcy do roku. Konkretne odmłodzenie zależy od kilku czynników: przyswojenia substancji, stylu życia czy mocy preparatu. Stawiajmy na te, które nie mają przeciwwskazań i które można spokojnie wszczepiać podczas kolejnych zabiegów. Gładka cera staje się coraz bardziej pożądana. Nie tylko sławy sięgają po zabiegi u specjalistów dermatologii estetycznej. Najważniejsze w całym procederze pozostaje dokładne rozważenie tej decyzji. Po zabiegu na skórze rozpoczynamy życie z „odmłodzonym” ja. I to od nas zależy jak zdrowo poprowadzimy dalsze zabiegi.