Koszulki – billboardy?

Ludzie mają w zwyczaju oceniać innych na podstawie tego jak się prezentują. Dlatego też ubiór pełni nie lada funkcję w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny stare powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” jest używane przez wielu stylistów czy ludzi z branży mody. Na podstawie ubioru, można bowiem stwierdzić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a nawet to, jaki jest jej stan majątkowy.
Za pomocą ubrań ludzie komunikują się ze światem wyrażając własne, odrębne stanowisko. Poprzez ubiór wyrażają siebie, manifestują swoje poglądy i zainteresowania. Koszulki z nadrukiem – stały się w dzisiejszych czasach nie tylko częścią garderoby, ale niejako billboardami. Ich oryginalne wzornictwo w połączeniu z wysoką jakością tkanin i trwałością druku powodują, że T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam danej chwili „w duszy gra”.

t-shirt z nadrukiem

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd pomysł na T-shirty z nadrukiem? Ponoć moda na bawełniane koszulki powstała w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Wzbudziły one tak wielki entuzjazm wśród fanów futbolu, że zaczęli je podkradać. Błyskawicznie pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym zniechęcić złodziei. Zgadza się – pomysł spalił na panewce, a oznaczone koszulki stały się krzykiem mody. Mody, która trwa do dnia dzisiejszego. I wszystko wskazuje na to, że będzie trwała wiecznie.

Autor

Ciekawe koszulki (http://www.sitodruk-maszyny.com/maszyna/synchroprint-s-type-xtreme/) pozwalają również wyróżnić się z tłumu, a równocześnie zamanifestować przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd to prezentacja pewnej idei – pozytywnego nastawienia do życia, a nadruki na koszulkach właśnie im na to pozwalają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią rozbawić nas nawet w najbardziej kiepskich sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na autobus w pochmurny poranek. Zaspani, z nosem na kwintę. Aż pojawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce widnieje śmieszny tekst.
Czyż świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Zgadza się nikt nie powiedział, że koszulki z ”przekazem” zarezerwowane są jedynie dla młodych ludzi.

Interesują Cię opisane tu artykuły? Jeżeli tak, to fantastycznie – dajemy specjalnie dla Ciebie dostęp ekstra do nowej witryny.

Nic bardziej mylnego – dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”