Kosmetyki na lato

Lato jest bardzo charakterystycznym czasem z różnych przyczyn. Przede wszystkim czas letni to wysokie temperatury, dni niekiedy nawet upalne. Lato kojarzy się też z urlopem, a więc z czasem, kiedy można odpocząć. Czas ten może być również przeznaczany na lepszą dbałość o zdrowie i urodę. Zaleca się, by w czasie letnim stosować mniejszą ilość kosmetyków kolorowych, czyli takich jak na przykład cienie do powiek czy ciężkie fluidy.

Kosmetyki takie tylko zbędnie obciążają skórę i zamykają dostęp tlenu, który w okresie letnim jest Ponadto przy znacznie zwiększonej temperaturze większa część kosmetyków ulega rozpuszczeniu, pozostawiając nieprzyjemny dla oka efekt. Z tego powodu w lecie korzystne jest stosowanie jedynie skromnego makijażu lub kompletna z niego rezygnacja. Lato wymaga więc specjalnej pielęgnacji, a co za tym idzie odmiennych środków kosmetycznych (spróbuj: ) niż zwykle.

Wyszczuplanie

Geny i styl życia

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

W okresie letnim poza kosmetykami, które stosowane są na co dzień, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, duża liczba pań zaczyna myśleć też nad innymi kosmetykami. Okres letni oznacza możliwość założenia krótszych i przewiewnych ubrań, a także kostiumu kąpielowego, przykładowo na plażę. Z tego powodu wiele osób dąży do zyskania wymarzonej sylwetki przed latem. By to osiągnąć wdrażane są diety i rozmaite plany ćwiczeń. Dużo kobiet sięga także po specjalne kosmetyki. Mają one działanie ujędrniające oraz nawilżające skórę. Coraz więcej ludzi wybiera także kosmetyki wyszczuplające. Są to rozmaite balsamy i peelingi, które mają za zadanie wspomóc kurację odchudzającą.

Pielęgnacja skóry

Dbanie o skórę w okresie letnim polega głównie na uzupełnianiu wody. Podwyższone temperatury i pozostałe czynniki niejednokrotnie bowiem mogą doprowadzić do zbytniego wysuszania skóry. W przypadku skóry na twarzy czasami wystarczy jedynie zwykły krem pod oczy. Zalecane jest z kolei regularne stosowanie balsamów do całej skóry – . Latem ogromnie ważną kwestią jest opalanie. Należy ochraniać skórę przed jego nieprzyjemnymi następstwami, jak również odpowiednio ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu dostępne są różnorodne kosmetyki do opalania. Ich wybór jest niezwykle duży, a rodzaj kosmetyku zależy od typu skóry i jej odcienia.