Cera trądzikowa wymaga przemyślanej pielęgnacji

Trądzik to kłopot nie jedynie osób w wieku nastoletnim, ale również jest to kłopot dotykający dorosłych. Sposobów pielęgnacji oraz leczenia cery trądzikowej jest wiele, lecz nie każdy może być stuprocentowo odpowiedni w każdym przypadku. Wyjątkowo istotne jest więc odpowiednie podejście, czyli profesjonalna analiza cery przez dermatologa z doświadczeniem. Dziś rynek proponuje pełen wachlarz kosmetyków, które są przeznaczone do skóry problematycznej. Na jakiego rodzaju kosmetyki do cery trądzikowej warto więc postawić?

Różne rodzaje kosmetyków, co są odpowiednie do cery trądzikowej

kosmetyki

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Niektóre z oferowanych teraz kosmetyków, jak przykładowo krem do cery trądzikowej, mają na celu prędkie i efektywne poprawienie stanu cery. Inne kosmetyki do cery trądzikowej służą szczególnie do efektywnego zamaskowania rozmaitych wyprysków na twarzy. Wybór zależny jest głównie od tego, co powie odnośnie tego dermatolog oraz od wymogów osoby z tym problemem. Tego rodzaju asortyment przygotowywany jest z niezwykłą troską, a każdy kosmetyk bazuje na naturalnych składnikach (przeczytaj przykłady).

Rekomendowane przez lekarzy specjalistów kosmetyki do cery z trądzikiem

Kosmetyki do cery trądzikowej trzeba jednak stosować z rozwagą, bo złe ich dobranie może zaszkodzić, zamiast pomóc. Nadmiar takich preparatów dostrzegalnie pogorszy stan skóry na twarzy, natomiast w niektórych przypadkach może doprowadzić do trądziku wymagającego skomplikowanego leczenia. Dermatolodzy mówią o tym, że nie można przesadzać i wskazane jest zdecydować się na jeden,

kosmetyki

Autor: Golden Rose
Źródło: Golden Rose

wypróbowany kosmetyk. Minimalizm przy tym problemie jest jak najbardziej wskazany.

Moc wyboru – kosmetyki do cery trądzikowej

Nie powinno się myć twarzy specjalnym preparatem więcej niż dwa razy dziennie, gdyż szczególnie pobudza to wydzielanie niechcianego sebum. To natomiast powoduje zdecydowane pogorszenie stanu skóry, czemu w założeniu chcemy zapobiec. Różne kosmetyki do cery trądzikowej mogą mieć zupełnie inny skład, na co również warto zwrócić uwagę. Ogromne znaczenie mają także często przeprowadzane peelingi oraz wymagające wcześniejszej konsultacji u dermatologa zabiegi (więcej info).