Komunia Święta jest dniem, który dziecko będzie pamiętać przez wiele lat — warto więc kupić mu właściwą pamiątkę

Religijne przygotowania do Komunii Świętej wydają się być niezwykle ważne. Młody członek Kościoła nastawia się do tego niewiarygodnie dojrzale. Musi mieć również pamiątkę z tej uroczystości.
Gdy zbliża się moment Komunii Świętej, to rodzice najczęściej dumają o organizacji przyjęcia, a dzieci niestety o prezentach.

konkurs

Autor: danielboard
Źródło: http://www.flickr.com
medalik cudowny

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
cera
Żal, że w ostatnim czasie nastąpiła komercjalizacja tego pięknego dnia, który powinien mieć wydźwięk duchowy. Niestety daliśmy się porwać dziwnej modzie na kłady oraz inne kosztowne podarki. Prym w tej kwestii najczęściej wiodą chrzestni i babcie z dziadkami. Przyszedł jednak w końcu okres, gdy trzeba pojąć, że nie tak powinno być. Dobrze byłoby wrócić do wcześniejszych norm i mówić szkrabowi, że Komunia, to nie dzień na otrzymanie drogich podarków, a przeżycie wewnętrzne. Młody członek Kościoła może dostać na przykład medalik cudowny. Złoty łańcuszek oraz medalik musi być wysokiej jakości, by mógł być przy dziecku przez całe życie. Wiele osób nawet w dorosłym życiu posiada medalik, który dostali podczas Komunii od bliskich. Często są one dla nich istotne ze względów duchowych, ale także ze względów sentymentalnych. To czy łańcuszek z medalikiem musi być srebrny albo złoty, to już inna kwestia.

Są zwolennicy jednej, jak i drugiej strony. Medalik musi być również dość niewielki, by bez problemu można było ukryć go pod elegancką koszulę lub koszulką na lekcjach wychowania fizycznego.