Buty męskie

Komfortowe skarpety i odpowiednio dopasowane buty sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to fragment naszej garderoby, jakiego zazwyczaj odpowiednio nie doceniamy. W zasadzie nie zauważamy nierzadko ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zgubią albo – mówiąc odrobinę ironicznie – nie skończą nam się uprane pary. Jednakże trzeba docenić rolę, którą spełniają w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie
Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu skarpety męskie (sprawdź) stanowią konieczny element ubioru każdego mężczyzny. Przede wszystkim nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Ponieważ, jak napisano już uprzednio, są one noszone na co dzień, opłaca się zadbać o to, żeby wykonane były z odpowiednich, ekologicznych materiałów. Przykładem takich naturalnych skarpet są skarpety z bambusa. Po pierwsze są one nieszkodliwe dla środowiska. Oprócz tego charakteryzuje je niezwykła miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Powszechnie określa się je zrobionymi z bambusa, faktycznie jednakże wytwarzane są one konkretnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe wykazuje naturalne właściwości antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz eliminuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Do produkcji omawianych skarpet używa się pędy bambusa. Przeważnie pochodzą one z upraw ekologicznych. Ciekawość może wywoływać fakt, dlaczego jest to tak ważne. Dzieje się tak ponieważ mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z materiałów, który poddaje się dowolnym modyfikacjom. Co prawda popularnie bawełniane ubrania uznaje się za szczególnie prozdrowotne, jednak osoby, które dbają o środowisko powinny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie odpowiedni materiał, z jakiego zrobione zostały skarpetki jest bardzo ważny, jednak liczyć się powinien również ich krój. W tym przypadku sporo zależy od osobistych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (link), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na ) zwykle uzależnionych jest od ich przeznaczenia.

Dla przykładu, jeżeli założymy delikatne skarpety do masywnego obuwia, typu martensy czy trapery, prawdopodobnie przede wszystkim obetrzemy stopy, co może być dość uciążliwe, a co więcej porwiemy skarpety. Tak samo ubranie grubych skarpet do delikatnych butów będzie niewygodne, jak również może fatalnie wyglądać. Generalizując nawet kupując skarpety należy zachować rozsądek.