Kobieta i buty – jakiego rodzaju obuwie jest nam niezbędne? Czego powinnyśmy szukać na sklepowych półkach?

Prawopodobnie wszystkie kobiety mają bzika na punkcie obuwia. Istnieje bardzo wiele żartów dotyczących tego, iż mężczyźnie wystarczy jedna para butów, z kolei kobiecie, ile par butów by nie posiadała, zawsze przydałyby się kolejne. Jest w tym ziarno prawdy, gdyż nawet, jeżeli kobieta nie skupia się nadmiernie na kwestii swojego wyglądu, nie interesuje się modą i panującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma liczniejszą kolekcję butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

W obecnych czasach buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest ogromny. Liczba dostępnych fasonów, odcieni, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnej systematyzacji i określić, jakie obuwie jest absolutnie konieczne dla kobiety zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeśli chodzi o okres zimowy, na pewno obowiązkowym ‘must have’ są kozaki. Współcześnie zdecydowanie nie łatwo znaleźć dobrze wykonane, z dobrej jakości materiałów, ciepłe buty zimowe. To, na co powinnyśmy zatem zwrócić uwagę to prawdziwa skóra, która będzie dodatkowo jakoś ocieplona , profesjonalny e-sklep z wysokiej jakości butami.Nie ulega wątpliwości że zimy w Polsce są o wiele bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, dlatego wybór obuwia bez ocieplenia na ten okres roku może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma dolegliwościami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafie powinny stanowić botki, które posłużą nam w okresach przejściowych takich jak jesień i wiosna. Tu również bardzo istotny jest fakt, aby były one skórzane, na masywnej podeszwie. Opady oraz topniejący śnieg w tych okresach mogą doprowadzić do przemoczenia obuwia, jeżeli wobec tego postawimy na jakość i wybierzemy solidną parę botków, na pewno uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Oczywiście latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów takiego obuwia jest naprawdę wiele, wszystko zależy od naszych upodobań. Istotne, aby były one dobrze dobrane i nas nie obcierały. Okres letni zazwyczaj wiąże się z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, przez co stopy szybciej nam się pocą. Jeśli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z niskiej jakości materiału, możemy nabawić się odcisków i powodujących dyskomfort otarć.

Bez względu na porę roku dobrze jest zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie oraz baleriny , odwiedź najlepszy sklep z butami w sieci . Te pierwsze świetnie sprawdzą się na różnego typu imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będziemy chciały podkreślić naszą kobiecość. Baleriny z kolei są od kilku lat bardzo modnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy założyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeżeli nie przepadamy za szpilkami.

Wymienione tutaj fasony obuwia to pewien podstawowy zestaw, który może stanowić punkt wyjścia dla różnego typu stylizacji w zależności od pogody oraz okazji. Rzecz jasna istnieją jeszcze dziesiątki innych możliwości, z których wiele kobiet korzysta wzbogacając swoją szafkę z butami w coraz to nowsze zdobycze…