Kobiecy świat kręci się wokół mody

Faceci często mają kłopot ze zrozumieniem pań. Nic dziwnego, wszakże płeć definiuje bardzo wiele – nasze przyzwyczajenia, upodobania i talenty. Rzecz jasna jak najbardziej słuszne są dążenia do równości płciowej, ale nie oznacza to, że ignoruje się pewne różnice.

Jesteśmy w stanie stać godzinami przed garderobą i dobierać właściwy krój lub wzór. Nie często jednak z tego typu zaangażowaniem przejmujemy się tym, co mamy pod strojem. Bielizna nie rozpala już w nas tak ogromnych emocji. A przecież to równie istotny detal całego ubioru, co sukienka, czy pasek.

Można stwierdzić, że umiłowania panów spowodowały, że panie spędzają dużo czasu nad wyborem biustonoszy. Niektóre znane analityczki z feministycznym zacięciem zaznaczają, że jest to przejaw patriarchalnej władzy na niewiastami. Czy jest tak naprawdę? Możliwe, lecz warto przyznać, iż panie też mają pewien wpływ na prezencję facetów – panowie często posiadają kompleksy przez otyłe brzuchy i niewystarczające gabaryty przyrodzeń.

bielizna

Autor: Kinga
Źródło: Kinga

Na samym początku tę część konfekcji zastępowano pasami z materiału, którym niewiasta przepasała się na wysokości biustu. Poprzez kolejne wieki tkanina ewoluowała, aż nabrała kształtu upiornego pancerza. Gorsety ściskały białogłowę, a także zazwyczaj deformowały jej kształty. Cierpień doznawały także narządy wewnętrzne. Gdy po wielu wiekach panie zerwały z siebie to straszne narzędzie, powstały pierwsze.

Jeśli nie możesz namierzyć w sklepach z ciuchami towarów w sporych rozmiarach, możesz skorzystać z pomocy internetu. W sieci funkcjonuje wiele sklepów cyfrowych z bielizną. Spore rozmiary namierzysz, gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszesz frazę „biustonosze usztywniane” (możesz zobaczyć też tutaj: rekomendowana strona). W tym roku modne są ekstrawaganckie stylizacje, które silnie czerpią z dawnych lat. O ile planujes być na topie, zamów biustonosz typu Push-Up .