Cienie do powiek

Każda kobieta ma swoje ulubione kosmetyki

Niemal każda kobieta ma swoje ulubione kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Mówi się, że najkorzystniej jest zawsze kojarzyć się z tym samym bukietem zapachowym i faktycznie wiele z nas przywiązuje się do ulubionych flakoników. Chanel No 5 to dopełnienie kobiecości i dla większości wyjątkowy zapach. Mężczyźni powinni o tym pamiętać.

Autor: NATURADO

Bez względu na fakt, że sławę zyskały perfumy takich marek jak Masaki Matsushima, Dior, Yves Saint Laurent i Hermes to drobny flakonik uwielbionych przez wszystkich francuskich perfum nadal budzi emocje. Chyba niewiele kobiet wie, że kompozycja zapachowa została zaprojektowana w 1917 roku. Natomiast perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel (zobacz także inne kosmetyki: ) w pierwszej kolejności rozdała swoim wyjątkowym klientom kilka buteleczek nowych perfum, a gdy na ich twarzach pojawił się zachwyt, postanowiła wprowadzić je do sprzedaży.

Tutaj wybór wygląda podobnie. Kosmetyki do makijażu nie są najtańsze i w dodatku długo trzeba szukać idealnych. Puder oraz podkład muszą być dostosowane do typu cery, a ich ceny często powalają. Nie tak łatwo wykazywać się oszczędnością przy tego typu kosmetykach, chociaż sporo kobiet potrafi znaleźć prawdziwe perełki wśród niedrogich firm. Cienie do powiek i tusze za mniej więcej 10 złotych potrafią przebić jakością ekskluzywne produkty. To też niekwestionowane skarby kobiecej kosmetyczki.

Jak głosi plotka „piątka” narodziła się przez przypadek. Do receptury wlano zbyt wiele aldehydów, co w konsekwencji dało znany nam już efekt. Na zapach składa się ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może okazać się dla czytających nowina, że to właśnie te perfumy uważane były za hit wśród … nazistów. Coco była przerażona i obawiała się, że zapach po wojnie nieodwołalnie będzie kojarzony negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najlepiej sprzedająca się perfuma współcześnie. Inne rodzaje kosmetyków, które polecamy: .

Podobno kobieta musi być oddana zapachowi, szczególnie, jeżeli znajdzie „ten jedyny”. Niektóre panie dopasowują zapach do pory roku albo zwyczajnie do nastroju. Czasami lepiej wybrać ostre Opium, a na letni wakacyjny dzień idealnie pasują perfumy: .