facet

Jeszcze w tamtym wieku prawdziwy mężczyzna nosił brodę lub choćby wąsa – w dzisiejszych czasach ta moda wraca

Kilkanaście lat temu ciężko było spotkać w Polsce dżentelmenów z zarostem. Idealnie wygolone policzki były kryterium elegancji i dbania o swoją prezencję.

Obecnie już się to powoli zmienia.
lasery
Autor: Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl
facet
Autor: Vitana

Zarost u dżentelmenów powraca do łask. Dziś jest to coraz modniejsze. Zarost mają nawet właściciele dużych firm oraz menadżerowie w koncernach. Zatem dłuższa broda nie jest kojarzona już wyłącznie z pracownikami tartaków. A że popyt podnosi podaż, to w internecie pojawiły się kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zarostu. Można wśród nich znaleźć szampony oraz balsamy. Można także zetknąć się z ofertami podcinania zarostu u męskiego fryzjera. Fakt, że zawód golibrody już nie istnieje, ale obecnie rodzi się pochodna profesja – fryzjer, który umie przystrzyc brodę. I na tym się nie kończy, gdyż prawdziwy ekspert potrafi również zrobić właściwe zabiegi, by włosy nie kołtuniły się i wyglądały idealnie. Niektórzy mężczyźni zwariowali na punkcie tych zabiegów i potrafią wydać na nie duże pieniądze. Sądzą, że prawdziwy facet powinien mieć brodę i już. Wobec tego, lubią wyjścia do fryzjera tak samo jak damy. Tylko że panie troszczą się o włosy na głowie, a panowie o zarost. Jednak poziom zaangażowania w pielęgnację wydaje się być zbliżony.

Należy także pamiętać, że jeśli jakiś pan zdecyduje się na posiadanie zarostu, to dbać powinien o niego dość często, a nie tylko raz na ruski rok. Zatem posiadanie zarostu jest dobre dla panów konsekwentnych w swych decyzjach.