koszule flanelowe

Jest kilka rzeczy, jakie pomogą uratować się z jakiejkolwiek modowej opresji, muszą znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny

Elegancja bywa kwestią pieniędzy, jednak portfel nie jest tu najważniejszym probierzem. Najbardziej liczy się styl i odpowiednie zharmonizowanie ubioru do okoliczności.

Kołnierzyk koszuli
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jest kilka rzeczy, które wspomogą podołać z każdej modowej opresji, muszą znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. Bez koszuli po prostu nie da się w dzisiejszych czasach egzystować. Jest zarówno elegancka jak i twarzowa. Ważne, by wykonana była z dobrej tkaniny, nieprzeźroczystej i najpoprawniej ze stuprocentowej bawełny. Jeżeli posiadamy jedynie jedną elegancką koszulę, praktyczniej, by posiadała rękawy zapinane na guziki. Wskazane jest jednak posiadać w szafie jedną koszulę na spinki. Te wcale nie wychodzą z mody, dodają całości szyku i zaznaczają indywidualność. Mankiety i eleganckie koszule męskie, zobacz przykłady, nie powinny wystawać na bardziej niż centymetr poza rękaw marynarki – przenieś mnie do strony -. Przy mankietach na spinki należy mieć na uwadze, by nie zatrzymywały rękawów marynarki, co może się wydarzyć, jeżeli wybierzemy nadmiernie duże mankiety albo spinki. Wielkość kołnierzyka, szerokość i forma – łączy się do kształtu głowy i szyi.
Wiadomo, że postacie owalne i tęższe mają szansę wizualnie wysmuklić rysunek twarzy, dobierając kołnierzyk kanciasty w stylu brytyjskim, inaczej przedłużony do przodu. Postawę zawsze łatwiej wyprofilować szyjąc elegancką koszulę na miarę. Pasek skórzany nie pełni funkcji trzymacza. Bywa po prostu zdobieniem. Nie może odbiegać stylistycznie, kolorystycznie i materiałowo od butów, jednak także nie może być z jednakowej skóry (norma kompletów w męskiej wytworności nie funkcjonuje). Nie użytkujemy paska skórzanego z zupełną klamrą a w szczególności z napisami lub logotypu firmy. Coś takiego uważa się w wytwornym świecie za klęskę. Wszystkie wyszczególnione wcześniej paski skórzane znamionuje przede wszystkim ponadczasowość, w związku z tym wskazane jest potraktować je jak inwestycję, która służyć będzie nam przez długie lata, bez względu na przekształcające się mody. Lepiej mieć jedne odpowiednie jeansy, które będziemy nosić kilka lat, niż 3 pary tańszych, które po kilku użyciach nie będą się nadawać do noszenia. Warto szukać odzieży i dodatków dobrej renomy i zawsze wyglądać elegancko.