images

Jesienno-zimowe sprzątanie w ubraniach|Sezonowa wymiana ubrań

Dużymi krokami skrada się do nas jesień. Chociaż słońce we wrześniu umie jeszcze mocno przypiec, to jednak są takie dni, kiedy w powietrzu można poczuć jesienny chłodek. Nieśmiało wyciągamy z dna naszych szuflad grubsze sweterki i przeciwdeszczowe okrycia. Jest to także doskonała pora, aby przygotować naszą szafę na zmianę pory roku. Przewiewne bluzeczki, czy balerinki pomału muszą ustępować miejsca rzeczom, które zapewnią nam ciepło i ochronią przed zbliżającą się chlapą.

Warto w takim razie wybrać się na wielkie zakupy i zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Zanim jednak zrobimy spacer po galeriach handlowych, sprawdźmy, co tak naprawdę będzie nam konieczne. Przejrzyjmy garderobę z zeszłego roku (poznaj kozaki od Może się zdarzyć, że dużo z nich jeszcze się nadaje do użytku. Warto właśnie teraz oddać do czyszczenia nasze puchówki i kożuszki. Nie zapomnijmy zrobić przeglądu zimowego obuwia. Może się zdarzyć, że w naszych kozaczkach należy wymienić fleki. Jeśli zajmiemy się tym wszystkim teraz, brzydka pogoda nas nie zaskoczy.

buty ziomowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo popularnych producentów, jak na przykład, posiada w sprzedaży jeszcze jesienno- zimową kolekcję z zeszłego sezonu. Warto w takim razie rozglądać się po sklepach dokładnie. Może zakupimy płaszcz albo ciepłą bluzę w niezwykle atrakcyjnej cenie. Już za jakiś czas pokażą się propozycje na ten rok, które będą dużo droższe. Jest to zatem naprawdę ostatni dzwonek, aby odnaleźć dla siebie coś odpowiedniego w korzystnej cenie.

Pamiętajmy, że wybierając męskie buty zimowe , powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na surowiec, z którego są zrobione. Lepiej wydać trochę więcej, ale za porządne obuwie, które zapewni nam w zimie odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy mróz. Podeszwa też ma wielkie znaczenie (poznaj więcej). Musi być wystarczająco gruba, tak by jeszcze lepiej ochronić nasze stopy przed chłodem. Pamiętajmy, że najwięcej ciepła ucieka z nas głową i właśnie stopami, dlatego w szczególności powinniśmy zimą zadbać o te właśnie partie ciała. Buty muszą także być trochę luźniejsze, abyśmy mogli bez problemu poruszać palcami.