modna kobieta

Jakim sposobem ubrać się modnie w sezonie wiosenno-letnim 2014

Czy należy podążać za trendami w modzie? Oczywiście większość z nas chce być trendy w każdym sezonie. Zanim jednak wybierzemy się na podbój butików, warto prześledzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w prasie modowej na pewno są cenną wskazówką, by znaleźć w tym sezonie coś dla siebie.

kobieta w sukience
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na tkaninach już kolejny sezon trzymają się całkiem dobrze. Tej wiosny będą modne op-artowskie wzory i liściaste motywy. Z kolorów największym hitem jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W letnim sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji stonowanej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo romantyczny. Oprócz tego jest to uniwersalny wybór, gdyż, w zależności od natężenia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim modnym tej wiosny kolorem jest żółty. Aktualnie możemy z fantazją przebierać w różnorodnych odcieniach tego koloru, od nasyconego żonkilowego po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień lubimy, trzeba pamiętać o odpowiednim dostosowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu
Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (sprawdź to: ). W kolekcjach światowych domów mody pojawiły się wzory kwiatowe w przeróżnej formie. Możemy odważnie wybierać między bardzo kolorowymi a jasnymi kolorami. Kwiaty na ubraniach mogą przybierać różne desenie, przykładowo ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być duże lub małe. To zwyczajnie ponadczasowy wzór na wiosnę. Każdej z nas dodadzą kobiecości i doskonale wyglądają w dowolnej części garderoby – od bluzek po spodnie. Znajdziemy je na torbach i biżuterii. Kwiatowy wzór to ceniony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w eleganckich stylizacjach. Generalnie lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi rzeczami, bo sam deseń jest już dosyć intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: jest pełna ekstrawagancji, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to także modne trendy sezonu. W jasnych odcieniach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na lżejszą. Biel i przezroczystości są idealne na lenie dni. Na co dzień lepiej unikać prześwitów, gdyż nie pasują one do codziennego look. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo dużych, po subtelne. Na topie jest mieszanie stylów z rozmaitych lat oraz odniesienia do lat 50-tych. Biel nosimy bez dodatków lub zestawioną z neonowymi kolorami. Można też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z powściągliwością. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, sprawdza się także w modzie.