skate

Jakiego rodzaju obuwie nadają się na deskę?

Chyba większość z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest właściwe dostosowanie obuwia. Jest to istotne nie tylko w sytuacji butów, które nosimy codziennie, lecz w głównej mierze tych, jakie mamy na nogach, gdy trenujemy różnego rodzaju sporty. Odpowiednio dobrane obuwie jest niezwykle istotne przede wszystkim, kiedy uprawiamy skateboard. Właściwie dopasowane buty na deskę powinny nam zapewnić nie tylko lepszy komfort jazdy, ale w głównej mierze dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne uniknięcie różnego typu urazów. Warto więc przekonać się, jakimi cechami winno cechować się obuwie, które zakładamy na deskę.

skate
Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę powinny mieć przede wszystkim grubą podeszwę. Przykładem niech będą chociażby. Najlepiej, jeśli są one oklejone i szyte jednocześnie. Komfort w znacznym stopniu gwarantuje delikatna okładzina mieszcząca się we wnętrzu buta.Wiele osób twierdzi, że nie musimy mieć szczególnego obuwia na deskę. Niestety nie jest to prawda. Każdy, kto od lat jeździ na desce przyzna, iż właściwe buty skate to podstawa! I wcale nie jest prawdą, iż aby kupić dobrze dopasowane obuwie tego rodzaju trzeba wydać fortunę. Powinniśmy mieć na uwadze niezwykle oryginalne ostatnimi czasy buty Timberland, które obecnie można kupić w bardzo korzystnej cenie, a równocześnie gwarantują znacznie lepszą wygodę jazdy. Inwestycja w dobre buty Timberland powinna skutkować wieloletnim użytkowaniem!

Warto zwracać uwagę na to, by obuwie na deskę miało cholewkę wykonaną ze skóry lub też z zamszu. W sytuacji wyściółki najlepiej jest dobrać tę zrobioną z materiału włókienniczego. Ważne jest również, aby w środku znajdowała się miękka, komfortowa wkładka. W butach skate idealnie sprawdza się również podeszwa zrobiona z tworzywa sztucznego. Trzeba zwracać uwagę także na to, czy przy obuwiu znajduje się odpowiedni system pasków, mających za zadanie utrzymywanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów powinien być gąbkowane.
Jeśli zwrócimy baczną uwagę na najważniejsze aspekty, bez wątpienia wybierzemy obuwie, które będziemy użytkować przez wiele sezonów. Istotny jest także fakt, że właściwie dobrane obuwie (buty marki Skechers) na deskę zapewnia nam wygodę jazdy oraz bezpieczeństwo.