zwiedzająca para

Jakie sporty są obecnie w modzie?

W ostatnich latach razem ze wzrostem świadomości społeczeństw dokonał się olbrzymi zwrot ku dbaniu o zdrowie, zaczynając od zmian na naszych stołach gdzie zmiany te są chyba najbardziej zauważalne. Tradycyjna kuchnia polska zmieniła się widocznie: bardzo ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zastąpiły zdrowe sałaty, przyrządzane na parze chude mięsa, trendy staje się nawet pieczenie własnego chleba.

siedzący mężczyzna
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dołożyć do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i w ogóle ruszania się mamy obraz jednej z najbardziej korzystnych zmian naszych czasów.

Jednak nie każdy lubi biegać czy jeździć na rowerze. Można też wybrać Nordic Walking. Jest to typ rekreacji wymyślony w Finlandii jako rodzaj ćwiczeń dla uprawiających narciarstwo. Jednak stał się on tak popularny iż stał się kolejnym typem aktywności ruchowej. Nordic Walking (podobnie jak to jest z bieganiem) nie jest sportem wymagającym, starczą odpowiednie kije i dobre buty. Ogromną zaletą tegoż rodzaju sportu jest to, iż da się go uprawiać prawie wszędzie. Poza tym spacerować z kijkami może każda osoba bez względu na to ile ma lat czy bez względu na początkową kondycję fizyczną.

Należy jednak pomyśleć o dostosowaniu butów do terenu na którym chcemy uprawiać NW. Tak więc na przykład wybierając się razem z dzieciakami w góry z kijami, trzeba zaopatrzyć także dzieciaki w bardzo wygodne obuwie przykładowo w terenowe buty dla maluchów. Dorośli mogą włożyć glany męskie albo damskie, ważne jest by obuwie zabezpieczało staw skokowy do czego obydwa typy butów bardzo dobrze się nadają. Natomiast w łatwym terenie świetnie mogą sprawdzić się np. męskie niskie botki.

Wspaniałym uzupełnieniem do treningu NW jest pływanie. Można je uprawiać obecnie o każdej porze roku gdyż mamy do dyspozycji coraz to więcej krytych basenów. Gdybyśmy się zdecydowali na pływalnię konieczne będzie wyposażenie takie jak: strój kąpielowy, czepek, okulary pływackie, mogą przydać się płetwy a także japonki i klapki męskie które zmniejszają prawdopodobieństwo wypadku podczas chodzenia po obrzeżach basenu. I w taki oto sposób przygotowani możemy wyruszyć po zdrowie!