Artykuly fryzjerskie

Jakie preparaty do pielęgnacji włosów?

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Bardzo ważne jest więc, żeby dobrać idealny sposób pielęgnacji, który będzie dostosowany do rodzaju naszych włosów. Dzięki temu będą one zadbane i piękne.
Jeśli twoje włosy są tłuste, warto jest wybierać raczej preparaty bez sylikonu.

Powinniśmy zwracać uwagę na składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, ponieważ to właśnie one każdego dnia wpływają na nasze włosy. Odżywki muszą być niezwykle lekkie, najlepiej używać te wymagające późniejsze spłukiwanie. Każdy fachowy sklep fryzjerski w Warszawie (np. ten) posiada w swej ofercie także suche szampony, jakie możemy zastosować w sytuacjach, gdy nie mamy możliwości umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W przypadku suchych włosów warto inwestować w specyfiki, jakie poza właściwościami nawilżającymi, będą miały funkcje ochronne. Warto wybierać kosmetyki z olejkami i składnikami nawilżającymi. Niezawodnie pasują delikatne odżywki, które warto nakładać po każdym myciu.
Włosy po farbowaniu powinny być pielęgnowane z podwójną uwagą.

koloryzacja
Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie wpływa na strukturę włosa, a jeżeli dodatkowo często używamy suszarkę oraz prostownicę, możemy dodatkowo pogarszać stan naszych włosów. Po pierwsze powinniśmy pamiętać, żeby kupować wyłącznie profesjonalne i sprawdzone farby do włosów. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż zwykła drogeria. Następna kwestia to właściwe szampony i odżywki, jakie pielęgnują nasze włosy, a równocześnie będą podtrzymywać trwałość koloru. W przypadku włosów delikatnych i wypadających, trzeba wybierać wyłącznie nieinwazyjne kosmetyki z hurtowni fryzjerskiej. Niemałą uwagę trzeba zwracać na szampony i odżywki, które stosowane są codziennie.

Warto jest zwracać uwagę nie tylko na szampony i odżywki, lecz także różne inne preparaty, które nakładamy na nasze włosy. Sprawdźmy, czy używane lakiery albo pianki nie mają zbyt wielu szkodliwych składników. Idealną sytuacją jest, gdy specyfiki używane do stylizacji, mają także właściwości pielęgnacyjne. Warto również ograniczać stosowanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów oraz prostownic, gdyż one także wpływają niekorzystnie na strukturę naszych włosów.