długie ciemne włosy

Jakie należy używać kosmetyki do różnych rodzajów włosów? O czym trzeba pamiętać?

Czy istnieją jakiegoś rodzaju domowe środki na piękne włosy? To pytanie stawia sobie wiele pań, nie ma jednak uniwersalnej odpowiedzi na tak zadane pytanie, bo każdy rodzaj włosów potrzebuje innego typu pielęgnacji. Do tego dbanie o włosy również zależy od tego jaka jest pora roku, ulega to zmianie także przez działanie szkodzących czynników zewnętrznych. Z pewnością nie bez znaczenia jeśli chodzi o pielęgnacje włosów są różne czynności, przykładowo farbowanie, trwałe ondulacje lub też stosowane szampony.

To samo można powiedzieć o wykorzystywanych lakierach. Są rzeczywiście różnej jakości, lecz jeśli chcemy mieć mało problemów z włosami to kupujmy jedynie profesjonalne lakiery – lakiery – (nasze linki) do włosów. Wiele kobiet ma problem z przesuszonymi włosami, w jaki sposób więc o nie zadbać? Takiego rodzaju włosy są najczęściej skutkiem częstego suszenia, modelowania i prostowania. Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są bardzo suche, a więc nie mają połysku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów tego typu jest wybranie odpowiedniego szamponu i odżywki. Kosmetyki alterna są w stanie pomóc uzdrowić taki rodzaj włosów. Zresztą zobacz sama o tym – katalog kosmetyków Alterna.

długie, rude, kręcone włosy
Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A jak można zadbać o włosy kręcone? Pielęgnacja tego typu włosów musi zacząć się od użycia odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów. Specyfiki do takich włosów powinny mieć w składzie naturalne składniki odżywcze, które nawilżają kręcone włosy (profesjonalny fryzjer z Mazowieckiego), jakie z natury są suche. Układanie jak i modelowanie włosów kręconych powinno się rozpocząć już w czasie suszenia, nawinąć parę pasemek na palce oraz przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy przetłuszczające się, bo wymagają codziennego mycia. To z tego powodu, że w szybki sposób tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą też gromadzić zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zalecane jest przepłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Naturalne właściwości tego owocu powodują zwężenie się gruczołów łojowych, powodują również, że rzadziej robi się łupież. Pielęgnowanie tego typu włosów wymaga, by stosować lekkie balsamy, jakie nie obciążą włosów, natomiast nadadzą im efekt większej objętości. Odradza się zaś stosowanie odżywek bez spłukiwania. Jak widzimy, nie ma jednej zasady na ładne włosy. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj mamy. Jeżeli dostosujemy się do powyższych rad, możemy liczyć na dobre efekty.