piękno kobiecej urody

Jakich sprawdzonych wymogów powinna przestrzegać kobieta, aby efektywnie dbać o wygląd?

Dbanie o urodę nie polega wyłącznie na wykorzystywaniu nieprzyzwoicie drogich kosmetyków. Używanie dużych ilości kosmetyków może niekiedy niekorzystnie wpływać na urodę. Dlatego kierowanie się sprawdzonymi poradami może pomóc w skutecznym zadbaniu o własną urodę. Oto kilka zawodowych zasad, którymi powinna kierować się każda żona, która chce dbać o urodę. Uroda przyjęta od natury jest darem, którego należy ciągle pielęgnować.

elegancki makijaż oczu
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze trzeba pamiętać, że w biologii również występuje zasada złotego środka. Dlatego też nadmiar nie wpływa korzystnie na stan zdrowia. Podobnie niedobór także nie jest korzystny dla zdrowia. Powinien być zachowany złoty środek. Wielką przesadą można nazwać działalność młodych kobiet, które stosują ogromne ilości kosmetyków. Młodej osobie nie są one potrzebne, bo wystarczą środki oczyszczające skórę. Natomiast dopiero po czterdziestym roku życia wolno używaniu kosmetyków posiadających duże stężenie składników regenerujących i odżywczych. A po 50 roku życia trzeba pokusić się o kosmetyki stymulujące odnowę komórek i poprawiające elastyczność skóry, np. żele i pianki do mycia twarzy.

kobiece spojrzenie
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Częstym błędem dziewczyn jest to, że na noc pozostawiają makijaż. Wskazówka – I nie pozwalają tym samym skórze odpocząć. Niemniej noc jest najlepszym momentem, aby zapewnić skórze składniki odżywcze i regeneracyjne. Następną rzeczą o której należy pamiętać w czasie snu jest rozsądne posługiwanie się kremem tłustym przed nocnym wypoczynkiem. Nakładanie jego grubej powłoki może sprawiać zatrzymanie wody, co z kolei może prowadzić do stopowania procesu naturalnej bariery naskórkowej.

Następną istotną kwestia jest umiar w korzystaniu z solarium. Właściwie powinno się jego rakotwórcze właściwości. Aczkolwiek jeżeli ktoś mimo tego z niego korzysta, to powinien przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim solarium nie jest wskazane dla kobiet, które są przed osiemnastym rokiem życia. Jeśli któraś dziewczyna korzysta z niego regularnie, to musi naświetlać skórę maksymalnie pięćdziesięciokrotnie w ciągu roku. 3 tygodnie przerwy są nieodzowne dla pań, które zrobiły co najmniej dziesięć naświetleń. Naświetlenia utrwalające opaleniznę powinny być wykonywane w odstępach dziesięciodniowych.