Jaki strój jest najlepszy na randkę

Raz na jakiś czas z pewnością robimy przegląd szafy. Zazwyczaj w poszukiwaniu stroju na konkretną imprezę, ale czasem też tak po prostu, by zaprowadzić porządek i przekonać się, które ubrania na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i warto znowu zacząć je wkładać. Należy raz na jakiś czas przeszukać szafę, bo być może odkryjemy piękne, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka z baskinką.

kobieta w eleganckiej sukience

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienka (Suknie i sukienki Medicine na Ceneo), która nigdy nie wychodzi z mody, lecz, nie ukrywajmy – nie jest odpowiednia na każdą okazję. W naszej kulturze dla przykładu na wesele jej nie włożymy – po prostu czarnych ubrań nie wypada wkładać na taką okazję. Jeżeli szukamy sukienki na wesele zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne barwy. Unikajmy jednak białego i innych bardzo jasnych odcieni – to także nie jest dobrze widziane, dlatego, że to kolory przeznaczone na ten dzień dla panny młodej.

Zacznijmy od klasyki. mała czarna, opus magnum coco chanel, z łatwością wystąpi w roli zarówno sukienki koktajlowej, jak i stroju na oficjalne wizyty. Spece od mody podpowiadają, że teraz trzeba zmienić nieco wzorzec i wybrać wersje białą i czerwoną. Mocno rekomendują małą malinową, rubinową lub koralową.

Gdy rozejrzymy się po sklepach na pewno wyszukamy różnorodne sukienki wizytowe w każdym dostępnym kolorze. Na letnie miesiące lepiej jest kupować wesołe odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Świetnie nadają się także czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest zależne od naszych preferencji. Jeżeli jednak nie przepadamy za sukienkami, poszukajmy spodni, na przykład bojówek (Spodnie damskie Bojówki – i pasującej do niej bluzeczki.

Niezwykle ważne są także tkaniny. Na lato niech będą lekkie i przewiewne. Na takie temperatury idealne są sukienki z dzianiny, szyfonu czy innych materiałów maturalnych. Grubsze atłasy czy tafty pozostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy także tkaniny, które się nie gniotą natychmiast po włożeniu. Niestety na przykład len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najładniejsze sukienki szyfonowesporo tracą na urodzie, gdy po chwili od założenia są pomięte i wygniecione, jakby przynajmniej tydzień leżały zwinięte na dnie szafy. A to nieuniknione, jeśli chodzimy, siadamy itd. Musiałybyśmy stać w jednej pozycji przez cały czas, a przecież z pewnością nie po to idziemy na imprezę.

Z USA przywędrowała do Polski moda na sukienki z dzianiny i krótkie, gorsetowe desenie. Na tamtejszych wybiegach przeważają wielobarwne prążki, hafty i kraty. W Polsce w te wakacje (stanik kąpielowy) panować bez wątpienia będą energiczne i ciepłe kolory pastelowe. Trendy będą także jaskrawe wzory i desenie z figurami geometrycznymi. Leciutkie, przewiewne pastelowe i jaskrawe sukienki wizytowe możesz nakładać na strój kąpielowy, naturalnie pasując kolorystycznie skompletowany. To z pewnością będzie szałowa kreacja na tegorocznych plażach.