buty

Jak wybrać właściwe obuwie? Miej na uwadze, że takie obuwie musi być jak najbardziej wygodne i dopasowane do Twoich nóg

Tak to jest, że w pogoni za modą robimy od czasu do czasu dziwne rzeczy. W ten sposób na przykład zapewniamy własnym stopom zupełnie niemiłe tortury. Na przykład?

kliknij i czytaj
Autor: David Rizzico
Źródło: http://www.flickr.com
Decydujemy się na buty na wysokich obcasach, w których zdecydowanie nie będziemy czuć się wygodnie. Jednak to nie wszystko. Tu nie chodzi tylko o nasza swobodę, gdyż dochodzą zagadnienia ważniejsze, czyli zdrowotne. Rezultatem więc wybierania niedobrych butów mogą być przykładowo haluksy. Równocześnie choroby stóp posiadają odpowiednie przełożenie na to jak się czujemy, między innymi na stan kręgosłupa. Jak więc wybrać dobre buty?

Wybierając obuwie pamiętaj, by nie kierować się tylko modą. Najważniejsze, aby buty były modne i dopasowane zgodnie z przeznaczeniem, jednocześnie powinny być właściwe jakości jak na przykład rock pillars. Co ciekawe, dobór bucików dla dzieci i starszych to całkiem inna sprawa. Stopa stale się zmienia, z kolei obuwie i sposób życia mają na to duży wpływ. Dobrym obuwiem możemy profilować stopę, ale w tym samym sensie możemy zauważyć zapowiedź deformacji czy odmiennych problemów.

Jeżeli więc są możliwe tego rodzaju kłopoty to możemy ograniczyć ich postępowanie na przykład przez wybranie odpowiedniego obuwia – obuwie rock pillars. Buty powinny być dobrane w ten sposób, aby umożliwić wygodne ruszanie palcami i żeby do wnętrza dochodziło powietrze. Regułą jest to, że właściwych butów nie czuć na stopach. Jednocześnie muszą ochraniać przed urazami czy zmarznięciem, gdy zrobi się zimno. Inne części muszą być niezwykle dobrze przygotowane, przykładowo wyściółka musi wchłaniać wilgoć, co pozwoli stopie oddychać. Istotna jest także podeszwa z giętkiego tworzywa, która właściwie minimalizuje wstrząsy.

obuwie
Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, mnóstwo ludzi o tym nie pamięta, a buty są całkiem istotne. To właściwie coś niezbędnego, coś co z reguły mamy na sobie i bez tego nie da się właściwie działać. Musimy zawsze wybierać tego typu buty, które może nie będzie modne, ale przede wszystkim wygodne. To gwarancja, że nasze nogi będą zdrowe, a samopoczucie będzie dobre.