kurtka

Jak współczesna dama kupuje wierzchnie okrycie na jesienną aurę

Liście na koronach drzew zaczynają zmieniać barwę na pomarańczowo-żółtą, dając tym samym sygnał, że nieuchronnie przybliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona zwyczajowo z mżawką. Kolejny wrześniowy dzionek warto rozpocząć nie tylko wyborną kawą i kupionym w piekarni pączkiem, ale i sprawdzeniem, czy na półeczce w przedpokoju znajduje się solidny parasol. Podczas deszczu z silnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel wróci do mieszkania mokry i rozgniewany. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, wiele osób decyduje się na kupno specjalnego okrycia na niepogodę.

kurtka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być zwyczajna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszczyk ortalionowy. Styliści rekomendują tak samo gustowne, jak i praktyczne okrycie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które fantastycznie uzupełnią każdą kobiecą garderobę.

Obowiązkowym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty delikatnym futerkiem albo mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed późnojesiennym zimnem i wzniecać zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek. Żadna z trzydziestolatek nie będzie szczędzić godzin na bieganie po galeriach handlowych i szukanie najmodniejszego, ale i oryginalnego fasonu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla czterdziestolatek wielką przyjemnością, a dla panów, którzy im towarzyszą, prawie udręką. Czasem w centrach handlowych można ich zobaczyć, jak siedzą na ławeczkach ustawionych na pasażach i gapią się w swoje komórki. W tym samym czasie ich partnerki z wielkim zacięciem przerzucają wieszaki w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najlepszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzień trzeba poświęcić na odszukanie ubrania spełniającego wszystkie kryteria postawione przez kupującą. Kurtka (więcej znajdziesz w portalu http://longfashion.pl/kurtki-zimowe-meskie) nie może być za długa, ani za krótka. Jej krój ma uwydatniać walory damskiej sylwetki, a najlepiej, żeby ją co nieco wyszczuplał. Ponadto obligatoryjnie musi pasować do zawieszonej w meblach popielatej spódniczki i obcisłych spodni jeansowych zakupionych rok temu na wyprzedaży.

Jak widać kupno kurtki staje się czasem sprawą priorytetową. Może nawet okazać się, że narzeczeni pochłonięci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych niezbędnych do sporządzenia wieczornego posiłku. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w damskiej szafie zawiśnie śliczna i gustowna kurtka.