kurtka

Jak współczesna dama kupuje wierzchnie okrycie na jesienną aurę

Liście na koronach drzew zaczynają zmieniać barwę na pomarańczowo-żółtą, dając tym samym sygnał, że nieuchronnie przybliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona zwyczajowo z mżawką. Kolejny wrześniowy dzionek warto rozpocząć nie tylko wyborną kawą i kupionym w piekarni pączkiem, ale i sprawdzeniem, czy na półeczce w przedpokoju znajduje się solidny parasol. Podczas deszczu z silnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel wróci do mieszkania mokry i rozgniewany. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, wiele osób decyduje się na kupno specjalnego okrycia na niepogodę.

kurtka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być zwyczajna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszczyk ortalionowy. Styliści rekomendują tak samo gustowne, jak i praktyczne okrycie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które fantastycznie uzupełnią każdą kobiecą garderobę.

Obowiązkowym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty delikatnym futerkiem albo mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed późnojesiennym zimnem i wzniecać zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek. Żadna z trzydziestolatek nie będzie szczędzić godzin na bieganie po galeriach handlowych i szukanie najmodniejszego, ale i oryginalnego fasonu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla czterdziestolatek wielką przyjemnością, a dla panów, którzy im towarzyszą, prawie udręką. Czasem w centrach handlowych można ich zobaczyć, jak siedzą na ławeczkach ustawionych na pasażach i gapią się w swoje komórki. W tym samym czasie ich partnerki z wielkim zacięciem przerzucają wieszaki w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najlepszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzień trzeba poświęcić na odszukanie ubrania spełniającego wszystkie kryteria postawione przez kupującą. Kurtka nie może być za długa, ani za krótka. Jej krój ma uwydatniać walory damskiej sylwetki, a najlepiej, żeby ją co nieco wyszczuplał. Ponadto obligatoryjnie musi pasować do zawieszonej w meblach popielatej spódniczki i obcisłych spodni jeansowych zakupionych rok temu na wyprzedaży.

Jak widać kupno kurtki staje się czasem sprawą priorytetową. Może nawet okazać się, że narzeczeni pochłonięci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych niezbędnych do sporządzenia wieczornego posiłku. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w damskiej szafie zawiśnie śliczna i gustowna kurtka.