buty

Jak właściwie dobrać buciki, żeby były wygodne oraz zdrowe dla stóp?

Buciki to często decydujący element wyglądu, który może nadać charakteru prostej stylizacji. Wyszukany fason bucików, ciekawe zestawienie kolorystyczne czy klasyka w najlepszej odsłonie, to doskonały sposób, żeby wyróżnić się z tłumu. Wskazane jest jednak zadbać też o praktyczną stronę użytkowania, but powinien nie jedynie dobrze się prezentować, ale leżeć na stopie jak ulał oraz nie wywoływać obtarć oraz urazów.

Buty zimowe muszą być dopasowane tak, aby umożliwić swobodne poruszanie palcami oraz aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrze dobranych butów w zasadzie nie czuć na stopach. Powinny ochronić przed urazami a także wychłodzeniem w zimne dni. Wyściółka powinna pochłaniać wilgotność oraz pozwalać stopie oddychać. Wtenczas noga się nie spoci. Podeszwa z plastycznego tworzywa łagodzi wstrząsy, zaś miękka cholewa nie będzie zaburzała krążenia . Ważne jest także, aby nosić buty na obcasach rozmaitej wielkości oraz chodzić boso po różnych podłożach.
buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupami wyśnionej pary dobrze jest zapoznać się z kilkoma stałymi zasadami, których przestrzeganie obniży ryzyko zakupu nietrafionego rozmiaru. Z całą pewnością niezbędny będzie prawidłowy pomiar stopy. Możemy to zrobić w niezwykle prosty sposób – wystarczy, iż zaopatrzysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę oraz miarkę – poznaj ofertę sklepu Pantofelek 24. Później połóż stopę na kartce papieru po czym naznacz punkcik za piętą a także punkcik przed najdłuższym palcem stopy. Później połącz punkty linią prostą oraz zmierz ją. Uzyskasz w ten sposób rozmiar twej stopy w centymetrach, jednakże zaleca się, by buty zimowe były o ok. 0,5 cm dłuższe od stopy. Pamiętaj o zmierzeniu obydwóch stóp ponieważ ich długość może się od siebie różnić. W takim przypadku do określenia rozmiaru wybierz dłuższą stopę.

Decydując się na kupowanie butów w sklepie on-line powinieneś mieć pojęcie, iż rozmiary bucików każdego z producentów różnią się od siebie. Wybierając buty na wiosnę damskie, musimy sugerować się indywidualną tabelą rozmiarów dla każdej marki, widoczną na stronie każdego produktu – przejrzyj, jakie buty możesz dla siebie wybrać na zimę. Jeśli planujesz zakup bucików dla innej osoby bądź dla dziecka pomiaru możesz dokonać oznaczając długość stopy na patyku. Kupując but wystarczy włożyć patyk do wyselekcjonowanego modelu i w tenże sposób wybrać właściwy rozmiar.