Jak właściwie dbać o skórę męskiej twarzy? Jakich kosmetyków używać?

Zdawać by się mogło, że mężczyźni nie dbają o własny wygląd tak jak panie. Z pewnością nie każdy z panów rzeczywiście przejmuje się tą kwestią. Jednak są tacy, dla których to coś naturalnego. Tak jak prysznic co dzień, tak samo używanie kosmetyków przeznaczonych dla panów jest dla nich czymś normalnym. Obecnie jest to coraz łatwiejsze bo na rynku mamy wiele kosmetyków zrobionych z myślą o panach. Panowie skóry na twarzy poświęcają największą ilość uwagi. W jaki sposób zatem należy to wykonywać dobrze?

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Golenie to dla części osób czynność prawie rutynowa, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, o których niektórzy nie pamiętają. Nie powinno się golić zaraz po przebudzeniu, ponieważ właśnie wtedy skóra jest najbardziej wrażliwa jka również podatna na podrażnienia (czy kremy męskie są ok). Odpowiedni krem do golenia oraz maszynka to bardzo ważne rzeczy. Jednak dobór właściwych kosmetyków i przyrządów do golenia to kwestia indywidualna. Część ludzi woli maszynki jednorazowego użytku, inni świetnie czują się gdy używają brzytwy.

Ten wpis ma fascynujące dane na prezentowany wątek – jeśli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę szydełka aluminiowe, która opisuje podobne zagadnienia.

Do najlepszych dla siebie rozwiązań dochodzi się po pewnym czasie oraz biorą się one z doświadczenia. Często jednak sprawdzają się pianki czy żele do golenia dla skóry wrażliwej, są one bardzo delikatne. Po goleniu natomiast trzeba użyć czegoś nawilżającego. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy męskie odpowiednie do najróżniejszych rodzajów skóry – . Warto zwrócić uwagę na kosmetyki Men-u w obrębie, jakich wybór różnych preparatów jest wielki.

maszynka do golenia

Autor: Alan Swartz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o temat pielęgnacji skóry twarzy trzeba oczyszczać ją codziennie na przykład używając żelu do mycia skóry twarzy z mikro peelingiem. Jeśli chodzi o problemy z wypryskami warto stosować także tonik, jaki dobrze oczyści pory skóry. Dobrze jest co kilka dni zrobić dokładniejszy peeling, jaki usunie martwy, złuszczający się naskórek oraz będzie przeciwdziałać wrastaniu się włosów. Prócz tego trzeba używać kremu do twarzy odpowiedniego dla naszego rodzaju cery. Nie można zapomnieć aby smarować nim zarówno twarz jak i szyję. Nie warto za często stosować wody po goleniu, ponieważ powoduje ona wysuszania skóry. Używanie tej podstawowej pielęgnacji spowoduje, że mężczyźni będą bardziej zadowoleni z tego jak wygląda ich skóra twarzy (Facetaria).