Kobieta w bieli

Jak w prawidłowy sposób należy dbać o stan swoich paznokci, jakiego rodzaju problemy spotykają je najczęściej.

Paznokcie stanowią tak naprawdę naszą wizytówkę, jeśli będą zadbane i w dobrym stanie, to potrafią dłoniom zapewnić wiele uroku i wdzięku. Jednak o stan ich trzeba odpowiednio dbać, bowiem wszelkie kłopoty momentalnie są zauważalne.

świece zapachowe
Autor: Lehigh Valley, PA
Źródło: http://www.flickr.com
Kobieta w bieli
Autor: Jorge Mejía peralta
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy je systematycznie obcinać na właściwą długość. Należy wykonywać to w dokładny sposób, bowiem wszelakie zostawione zadziory przy paznokciach mogą nie tylko niszczyć skarpetki, ale też powodować uszkodzenia palców czy nawet wrastanie. Sklepy oferujące artykuły kosmetyczne pełne są różnych przyrządów do pielęgnowania paznokci, dlatego też warto się w nie zaopatrzyć i regularnie ich używać. Utrzymanie właściwej długości ma duże znaczenie dla naszego wyglądu, lecz nie starczy do tego, aby były one w dobrym stanie.
Paznokcie wykazują dużą wrażliwość na niedobory minerałów i witamin w naszej diecie i bardzo szybko widać po nich rezultaty niewłaściwego odżywiania. Jednym z częściej spotykanych tego objawów jest rozdwajanie się paznokci (zobacz pielęgnacja paznokci), jeśli pojawią się z tym problemy, to najwyższy czas aby zacząć o siebie dbać. Niejednokrotnie zwykła dieta nie wystarczy do tego, żeby paznokcie wróciły do formy, wtedy będzie trzeba zażywać specjalne suplementy. Dużym problemem, dotykającym coraz większą liczbę osób, jest grzybica paznokci (zobacz też grzybica paznokci rąk).

Tej choroby nie można w żaden sposób lekceważyć, ani tym bardziej leczyć domowymi sposobami. konieczna tutaj będzie pomoc dermatologa, należy nastawić się również dłuższą, przynajmniej na kilka miesięcy kurację.