Jak ulepszyć wygląd skóry? Decydując się na fachowe zabiegi czy wykorzystując domowe metody?

Każda z kobiet marzy o gładkiej skórze, aby to osiągnąć często poddaje się wielu ciężkim zabiegom, jakie przynoszą rezultaty, lecz niestety na niezbyt długo.

depilator

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Elektryczne maszynki czy depilacja woskiem pozwala pozbyć się problemu na parę dni do max. 3 tygodni, a najbardziej skuteczna metoda – „zabieg depilacji laserowej” jeszcze do niedawna był kojarzony z koniecznością wizyty w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Od niedawna zabieg depilacji laserowej można przeprowadzać samodzielnie w domu przy zastosowaniu nowości, którą jest domowy depilator laserowy. Producenci, jak i znawcy deklarują, że jest to urządzenie całkowicie bezpieczne w użyciu, wiadomo pod warunkiem, że nie mamy na depilowanych częściach ciała żadnych śladów chorób skórnych, lub także świeżej opalenizny.

Depilator laserowy funkcjonuje na zasadzie imitacji wiązki światła, jaka likwiduje włosy razem z cebulkami i mieszkami włosowymi, dzięki temu włos wypada więc na relatywnie długi czas skóra zostaje gładka (informacje o peelingu). W trakcie jednego zabiegu nie wszystkie mieszki w fazie aktywnej (anagen) zostają zlikwidowane, by osiągnąć odpowiednią redukcję włosów, zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów w czasie sugerowanym przez producenta. Kolejne zabiegi mają na celu usunięcia aktywnych mieszek, jakie nie zostały zniszczone w czasie wcześniejszej sesji. Po kilkukrotnym użyciu włosy odrastają zdecydowanie wolniej, są rzadsze i bardziej jasne.

Powinniśmy także zwrócić uwagę, nim zakupimy depilator, że depilacja laserowa nie jest najlepsza dla skóry o ciemniejszej karnacji, jak również nie będzie przynosić efektów w przypadku białych włosów oraz siwych. Być może jednakże konieczna jest specjalistyczna depilacja? W takiej sytuacji najbardziej pewna jest wizyta w klinika estetyczna Miracki Warszawa. Tam robione są różne zabiegi, czyli oczywiście depilacja laserowa , lecz także peeling chemiczny i tak dalej. Wszystko po to, by skóra stała się piękna, jak nigdy wcześniej. Tego rodzaju zabiegi oferują też większą pewność niż domowe sposoby, przede wszystkim z tego powodu, że są bardziej skuteczne. Efekty są w większym stopniu wymierne, my natomiast mamy potwierdzenie, iż zabieg został wykonany jak najbardziej profesjonalnie.