lipoliza

Jak trwale wymodelować owal twarzy i sylwetkę

Wiele osób pragnie zmienić na lepsze swój wygląd tak, aby wyglądać ładniej, szczuplej, a często również młodziej. Chociaż osoby z nadwagą wiele razy słyszały o zaletach płynących ze stosowania różnych diet odchudzających oraz ćwiczeń fizycznych, nie każdy jest świadomy, że nawet doskonale poprowadzony trening może nie pomagać w ładnym wyrzeźbieniu sylwetki – mimo licznych korzyści zdrowotnych oraz estetycznych są miejsca, w których tkanki tłuszczowej nie da się zredukować przez dietę i ćwiczenia. Są to na przykład takie miejsca jak podbródek, fałdy nad kolanami, ramiona lub plecy.

liposukcja
Źródło: http://www.lipoline.pl/
Wtedy, chcąc pozbyć się tłuszczu w tych trudnych do usunięcia miejscach, użyteczne mogą się okazać zabiegi w zakresie medycyny estetycznej, dzięki jakim można efektywnie i na długo upiększyć figurę. Bardzo dobrym zabiegiem jest lipoliza, przeprowadzana za pomocą najnowszych technologii, i która została przygotowana właśnie z myślą o usuwaniu tkanki tłuszczowej z niektórych części ciała –
Polega ona na wprowadzeniu iniekcyjnie substancji, które powodują uszkodzenie komórek tłuszczu, które są potem naturalnie eliminowane przez przeciwciała. Dzięki temu tkanka tłuszczowa w danych miejscach jest usuwana skutecznie, a na widoczne rezultaty nie trzeba także długo czekać. Lipoliza jest skuteczna już przy pierwszym zabiegu, jeżeli ilość usuwanej tkanki jest niewielka – w sytuacjach mocniej zaawansowanych może być potrzebne przeprowadzenie paru zabiegów. Zostaje to ustalone w trakcie wywiadu z lekarzem. Na pewno należy mieć świadomość, że używana sulfatydylocholina bądź mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholatu jest zupełnie bezpieczna dla innych tkanek ciała i zabieg zdecydowanie zalicza się do nieinwazyjnych.

Zależnie od potrzeb zainteresowanych można dostosować dawkę, aby otrzymać upragniony efekt –

liposukcja
Źródło: http://www.lipoline.pl/

rezultat zależy przede wszystkim od ilości wprowadzonej substancji. Skutki uboczne zaliczają się do łagodnych – najczęściej w postaci kilkudniowego obrzęku tejże części ciała, na jakiej był przeprowadzony zabieg. Jest to całkowicie normalne, ponieważ tak objawia się usuwanie tkanki tłuszczowej przez przeciwciała.

Poza lipolizą interesującym pomysłem na ładne wymodelowanie twarzy oraz sylwetki jest także liposukcja laserowa, metoda także bardzo współczesna i skuteczna – . Jest głównie wykonywane na twarz ze względu na szczególnie korzystny, długotrwały efekt po zabiegu. Tak samo, jak w przypadku lipolizy, celem jest uszkodzenie komórek tłuszczowych i naturalne wyeliminowanie przez organizm, ale dodatkowym efektem jest również pobudzenie produkcji kolagenu – dzięki temu karnacja jest elastyczniejsza i gładka. Nie jedynie jest to znacznie bezpieczniejsza metoda, niż standardowa liposukcja, lecz też rezultaty są wyraźne bardzo szybko – niekiedy nawet dzień po zabiegu, choć całkowity efekt kształtuje się przez okres ok. 3 miesięcy.

By dowiedzieć się więcej, na pewno należy posłużyć się narzędziami zamieszczonymi w internecie – można nie tylko poznawać wiele pożytecznych informacji na temat rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej, ale również zorientować się w cenach , jak również opiniach o konkretnych gabinetach.