Laser na nieestetyczne blizny

Jak są stosowane lasery ówcześnie

Dzisiejsza technika daje człowiekowi faktycznie dosyć wiele możliwości. Dzięki produkowanym współcześnie narzędziom ludzie mają możliwość w kilka chwil wykonać pracę, która jeszcze do niedawna była niemożliwa albo zajmowała zdecydowanie więcej czasu i wymagała dużych nakładów pracy i pieniędzy. Przykładem narzędzia, jakie ma powszechne zastosowanie jest chociażby laser.

Nici liftingujące wykonane są z substancji czynnej
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Fiber laser jest przeznaczony do precyzyjnego cięcia. Cechuje się wyjątkową oszczędnością energii, a w związku z tym, również kosztów. Wiązka laserowa jest w urządzeniu przekazywana za pośrednictwem specjalnego światłowodu. Cięcie jest bardzo dokładne. Lasery stosowane są też w medycynie, na przykład do korekcji wzorku. Jeszcze jakiś czas temu osoby, które miały wadę wzorku musiały zakładać okulary (http://rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne?filtr=10000,12) bądź soczewki kontaktowe, co jest dość problematyczne. Aktualnie, jeśli wada nie zmienia się od roku oraz nie ma innych przeciwwskazań można zdecydować się na zabieg laserowy. Pacjent dzięki temu odzyskuje całkowicie wzrok i nie musi już polegać na korekcji szkłami. Sam zabieg trwa kilka minut, jest bezbolesny oraz pozwala w sumie od razu wrócić do codziennego życia. Nie jest wymagana jakakolwiek rekonwalescencja. Tym sposobem są korygowane nawet dosyć poważne wady (czytaj pełen artykuł).

Autor: ITP Esthétique
Laser posiada również swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. Pozwala na redukowanie szpecących skórę rozstępów bądź blizn, które pozostają na przykład po problematycznym trądziku. Co więcej, laser ma działanie odmładzające. Zazwyczaj konieczna jest cała seria zabiegów, rezultaty są jednakże bardzo satysfakcjonujące, a ceny dość korzystne, co za tym idzie coraz więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z korekcji laserem. Laserowo usuwa się także zbędne owłosienie. Po kilku zabiegach niechciane włoski robią się dużo jaśniejsze i cieńsze, aż w końcu znikają całkowicie. Ten zabieg nie wiąże się z jakimikolwiek dolegliwościami. Odznacza się ogromnym zainteresowaniem, jako że obecnie gładka skóra to w odniesieniu do kobiet kategoryczny wymóg.

Generalnie laser jest wykorzystywany w różnych branżach. Jego zastosowanie jest rzeczywiście dość szerokie, jako że ogranicza czas oraz nakłady finansowe, które trzeba by było ponieść by zrealizować daną czynność innymi metodami – sprawdź przykłady na