zadbane włosy

Jak powinno się dbać o włosy o większej długości, kilka najważniejszych zasad ich pielęgnacji.

Długie, lśniące włosy to marzenie niejednej kobiety. Już zapuszczenie ich będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ włosy jedynie do ramion potrzebują przynajmniej kilka lat na to żeby urosnąć. Przez ten czas trzeba je wielokrotnie podcinać, co jeszcze wydłuża czas, ale jest to konieczny zabieg, jeżeli chce się je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów
Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem dłuższych włosów jest ich spora łamliwość, a także rozwarstwianie się końców. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to jedynym wyjściem będzie ucięcie takich włosów, niekiedy dość znacznie, dlatego też dużo lepiej jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się można regularnie odżywiać odpowiednimi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne przycinanie co kilka tygodni. Poza tym długie włosy będą wymagać dużej, systematycznej pielęgnacji, bo tylko wtedy mogą one być w odpowiedniej formie. Jeśli się będzie o tym pamiętać, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć włosy aż po pas lub jeszcze dłuższe.

zobacz rekomendowane propozycje
Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji dłuższych jest dobre rozczesywanie. Robić to należy również przed myciem, wtedy nie będą się zbyt mocno plątać. Włosy powinny być suszone w rozpuszczonej postaci, przede wszystkim szybciej wtedy wyschną, a oprócz tego będą mniej wrażliwe na uszkodzenia. Suszenie jeśli tylko to będzie możliwe powinno być naturalne, należy jak najbardziej ograniczyć używanie suszarki, bo ciepłe powietrze także działa niezbyt korzystnie na formę włosów. Na zakończenie pozostaje najistotniejszy etap pielęgnacji, to znaczy dokładne uczesanie suchych i czystych włosów.

Do czesania warto zakupić naprawdę dobre akcesoria – na przykład świetnie będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (więcej: klik w link), jedne z najlepszych produktów tego typu w sprzedaży. Poszukując dobrej szczotki odwiedzić można jakiś znany internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim na pewno powinno się udać kupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniego pielęgnowania długich włosów.