Jak pachnąć dobrze – czyli co mieć na uwadze przy wybieraniu najlepszych perfum

Zapachy są jak druga skóra. Stanowią dopełnienie świetnie leżącego stroju, akcentują charakter używającej ich osoby. Lecz niestety dość często bywa tak, że zapach, który został niewłaściwie wybrany, gryzie się ze wizerunkiem konkretnej osoby, stwarzając dysonans w odbieraniu całości. Sam nosiciel perfum który gryzie się z naturalnym zapachem skóry, może czuć się źle, opatulony takimi perfumami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W skrajnych przypadkach zapachy, szczególnie mocniejsze korzenne lub orientalne nuty mogą powodować bóle głowy, braki koncentracji lub ogólne rozkojarzenie. Tu też powodem może stać się dobór nieodpowiednich perfum. Niezwykle istotne jest, aby były to oryginalne perfumy francuskie perfumy lane . Najczęściej mieszaniny tanich składników zawierają mocno drażniące składniki.

Istnieją pewne grupy zapachów, które stanowią większe wyzwanie dla używających je osób. Są intensywne, więc należy ich używać niezwykle oszczędnie, bowiem duża ilość uwalnianych olejków aromatycznych może doprowadzać do migreny nie tylko osobę pachnącą nimi, ale także najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce zmuszone jest również wdychać duszące aromaty. Intensywność zapachu powoduje też, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do biura. To zapachy pasujące na szczególną okazję, jak na przykład randka, impreza rodzinna albo towarzyska.

Więcej informacji o rożnego rodzaju kosmetykach: link

Grupy zapachów bardzo mocnych i charakterystycznych to w szczególności perfumy orientalne, szyprowe i korzenne. Tutaj znaleźć można większą ilość olejków uważanych ogólnie za ciężkie. To również grupa zapachów mających tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to zrozumiałe, ponieważ przy tak wyrazistych zapachach ciężko jest pozostać wobec nich obojętnym. Zatem albo się je lubi, albo ich nie toleruje. Tak samo pośród producentów można znaleźć kilku tych, których znakiem charakterystycznym były i są wciąż perfumy mocne i charakterystyczne. Należą tutaj na przykład perfumy Paco Rabanne, starsze zapachy Diora czy Givenchy, spora grupa od Thierrego Mugler oraz oczywiście wszystkie perfumy z bliskiego wschodu.