Jak odpowiednio zadbać o włosy?

Jakimi sposobami pielęgnować włosy? Wydaje się, że to nietrudne pytanie. Czy zdajesz sobie sprawę jednak, jak odpowiednio wybrać szampon

np. szampon przeciwłupieżowy? Czy jesteś świadoma zalet, posiadanych przez olejek arganowy i czy wiesz jak się go stosuje? I, jeśli chcesz sama obcinać włosy, jaki sprzęt zakupić?

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odpowiedzi przeczytasz w tym oto lapidarnym poradniku. Zapraszam do lektury.

Mając łupież, powinnaś zdawać sobie sprawę, z jakim typem tej plagi się aktualnie zmagasz. To sprawi, że będziesz wiedziała, jakie szampony do włosów wziąć do batalii z problemami skóry głowy. Jeżeli jest to łupież zwykły, sprawdzą się produkty z pirytioniananem cynku oraz siarczkiem selenu. W przypadku, kiedy sypiącej się skórze głowy towarzyszy intensywny łojotok, z pomocą nam przyjdą takie substancje, jak flutrimazol i cyklopiroks. Agresywne typy łupieżu, czyli uporczywe swędzenie i zapalenie skóry, skutecznie wyleczą stosowane 2-3 razy w tygodniu szampony z apteki. Sprawdź, czy zawierają ketokonazol.

Do upiększenia włosów świetnie nadaje się występujący osobno lub w szamponie artego olejek arganowy. Posiada on mnóstwo witaminy E, przeciwutleniaczy i polifenolów, co gwarantuje zdrowy wygląd włosów. Jego wadą jest mało atrakcyjny zapach. Olejek arganowy musisz nakładać 2-3 razy tydzień, najlepiej przed kąpielą.

Planując własnoręcznie bądź z asystą koleżanki tworzyć ciekawe fryzury, nawet nie zaczynaj bez odpowiedniego sprzętu fryzjerskiego. Zwykłe nożyczki są bezużyteczne. Zdobądź suszarki do włosów z jonizacją oraz tzw. degażówki, czyli nożyczki mające miniaturowe grzebienie na jednej lub na obu stronach ostrza. Dzięki temu możesz uzyskać znakomity efekt cieniowania włosów. Do bardziej skomplikowanych zadań potrzebne będą ci markowe maszynki do strzyżenia, najlepiej z akumulatorkiem, co da wolność ruchów.