images

Jak odpowiednio dobrać eleganckie spodnie, aby podkreślić naszą figurę?

Każda figura ma własne minusy i plusy. Lecz do każdej jesteśmy w stanie wybrać właściwą garderobę, tak by zakryć niedoskonałości oraz podkreślać, to, co najlepsze. Chociaż zajmują się tym fachowcy, podstawowe rodzaje figur możemy poznać bez ich rady. Jest to niezmiernie przydatna wiedza, gdy zamierzamy wyruszyć na zakupy. Zwykle bowiem, w pogoni za trendami nie pamiętamy o tym, w czym jest nam dobrze, a czego należałoby unikać. Dużo błędów popełniamy, kupując spodnie. Ponieważ, zazwyczaj, mamy ich w garderobie tylko kilka sztuk, w przeciwieństwie do bluzek, czy sukienek, należałoby zwrócić uwagę na klika drobiazgów, aby później w domu nie żałować zakupu. Dzisiaj prawie każdy sklep zara umożliwia zwrócenie towaru, ale po co marnować czas, jeśli można poznać kilka złotych zasad.

Każda figura ma swoje minusy i zalety. Lecz do większości potrafimy dopasować właściwą garderobę, po to by maskować wany i uwidaczniać, to, co najpiękniejsze. Choć zajmują się tym fachowcy, podstawowe rodzaje figur można rozgryźć bez ich udziału. Jest to niezmiernie pomocna informacja, gdy chcemy wyruszyć na zakupy. Zwykle bowiem, w gonitwie za modą nie myślimy o tym, w czym jest nam wygodnie, a czego powinnyśmy unikać. Dużo potknięć popełniamy, kupując spodnie. Ponieważ, zazwyczaj, mamy ich w garderobie tylko kilka sztuk, w przeciwieństwie do bluzek, czy sukienek, należałoby zwrócić uwagę na parę detali, by później w domu nie żałować zakupu. Dzisiaj prawie każdy sklep zara umożliwia zwrot towaru, ale w jakim celu marnować czas, jeżeli jesteśmy w stanie poznać parę złotych zasad.

Spodnie zara z szerokimi na dole nogawkami to model, który pasuje każdej z nas, jednak najkorzystniej będzie wyglądał na kobietach o szerokich biodrach. Nogawki optycznie zwężą nasze newralgiczne miejsce i figura nabierze właściwych proporcji. Dodatkowo, nogawka luźno spuszczona na buty wysmukla nogi. Z kolei, poszerzone na całej długości nogawki to dopasowane rozwiązanie dla rozbudowanych ud i szerszych łydek. Ten fason skraca sylwetkę, jest więc polecany dla wyższych kobiet. Bardzo modne wąskie rurki to rzecz dla kobiet o świetnej sylwetce. Spodnie te podkreślają kobiece krągłości, ale też ujawniają rozmaite niedociągnięcia. Zdecydowanie odradza się rurki właścicielkom bujnych bioder. Spodnie z klasycznymi nogawkami to właściwa opcja dla każdej figury. Długość 7/8 to propozycja dla pań o kształtnych łydkach i kostkach. W każdej sytuacji nie zapominajmy, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Zbyt duże zdeformują naszą sylwetkę, za małe- bez celu uwidocznią nadwagę lub inne wady. Jeżeli kupujemy dżinsy, powinny być dopasowane, gdyż w czasie chodzenia rozciągają się. Trzymajmy się reguły- im szersza nogawka, tym lepiej przypasowana góra. Zwróćmy również uwagę na kieszenie, którymi jesteśmy w stanie modelować pośladki. Dodatki, takie jak pasek, czy obuwie, powinny współgrać ze spodniami i tworzyć spójną całość.

Źródło: