images

Jak ekologicznie dbać o skórę

Starając się zadbać o skórę, zwykle wybieramy kupno dostępnych w sklepach wyjątkowo kosztownych wyrobów kosmetycznych. Dobrze zareklamowane, zamykane w pięknych opakowaniach firmowe artykuły, uruchamiają w konsumentkach niejako magiczne myślenie na temat tego, że posiadają coś cudownego.

Autor: NANTES.PL

Niewiele jednak osób czyta zawartość kremu, a nawet jeżeli, opisy są zwykle tak niejasne, że zawarta w nich informacja jest niezrozumiała dla osoby która nie posiada specjalistycznej wiedzy. Na tym właśnie bazuje reklama w sektorze kosmetycznym, a zdecydowanie każdy powinien się orientować, że domowe oczyszczanie twarzy, czy przygotowanie tak samo działającego kremu jak te dostępne w drogeriach, nie jest tak skomplikowane.

Tanie kosmetyki wytworzone domowym sposobem, to nie tylko ulga dla portfela, ale też wielka satysfakcja dla każdego. Trzeba zaledwie odszukać w sieci skład receptur na emulsje, które będą odpowiadać potrzebom naszego naskórka, a potem znaleźć dowolny sklep z półproduktami biochemicznymi i naturalnymi ekstraktami z roślin. Forum tematyczne jest bardzo dobrym wsparciem w tej dziedzinie, jak też skarbnicą przydatnych wskazówek. Znajdziemy tam również przepisy na domowe kremy dobre na jesień, jak i receptury kosmetyków do pielęgnowania włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Osoby które doceniają tylko naturalne kosmetyki i jednocześnie nie rezygnują z make up-u, powinny bardzo dobrze poznać już kosmetyki mineralne. Są przetwarzane bez substancji chemicznych, więc oczywiście są zdrowsze dla skóry. Nie są to tanie kosmetyki, ale ich ochronne właściwości, są równieżbardzo wartościowe. Mogą być używane przez wszystkich, nawet gdy mamy skórę trądzikową. Kosmetyki mineralne mają też właściwości przeciwalergiczne, co generalnie stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetworzone tradycyjny sposób, często powodujące podrażnienia.

Natura w każdym wydaniu jest skuteczna. Kosmetyki tworzone bez chemicznego przetwarzania i nieposiadające w składzie konserwantów, są zdecydowanie korzystniejsze dla ciała – powinno się o tym pamiętać zanim po raz kolejny złapiemy się w sidła reklamy.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/