Usuwanie tatuażu

Jak dużo kosztuje profesjonalne usunięcie tatuażu i jak przebiega taki zabieg?

Tatuowanie ciała jest dziś niesłychanie modne i multum ludzi decyduje się na zrobienie tatuażu. Jednak po kilku latach często okazuje się, że tatuaż, który kiedyś zrobiliśmy już nam się nie podoba i lepiej czulibyśmy się bez niego. Usunięcie tatuażu jest rzecz jasna możliwe, chociaż trzeba się liczyć z tym, iż zabieg ten jest całkiem drogi.

Usuwanie tatuażu
Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli potrzebowałbyś dowiedzieć się – jeszcze więcej – jak dużo kosztuje usunięcie tatuażu cena to możesz zapytać o to w salonach, jakie oferują tego rodzaju zabieg. Ceny zdołają oczywiście się wahać, są one zależne od konkretnych salonów, niemniej najczęściej usunięcie tatuażu rozpoczyna się od 500 złotych. Cena jest po pierwsze zależna od szerokości tatuażu a także ilości koniecznych sesji. Chociaż usunięcie nawet niewielkiego tatuażu może kosztować nawet do 3 tysięcy złotych. Kategorycznie więc za usunięcie tatuażu zapłacimy więcej, niż za jego zrobienie.

Oprócz wiedzy ile kosztuje usunięcie tatuażu pożądane byłoby dowiedzieć się również jak przebiega taki zabieg. Tatuaże usuwa się laserowo, chociaż istnieje sporo metod a także technologii laserowego usuwania tatuażu. Poniektóre lasery usuwają tatuaż wraz ze skórą, tak więc pozostawiają na ciele bliznę w kształcie tatuażu, inne z kolei nie pozostawiają po sobie ani śladu, gdyż usuwają tylko sam pigment. Dlatego zanim zdecydujesz się na usunięcie tatuażu dowiedz się które metody są używane przez konkretne salony oraz wybierz taką, która będzie dla Ciebie najbezpieczniejsza.

Lasery wykorzystywane są dziś w wielu celach, wykorzystuje się je nie tylko do usuwania tatuaży, lecz również do usuwania blizn, przykładowo trądzikowych albo pooperacyjnych. Blizny pooperacyjne w wielu przypadkach wyglądają ogromnie nieestetycznie, wobec tego czasem pożądane byłoby zdecydować się na usuwanie blizn pooperacyjnych co pozwoli Ci cieszyć się ładnym ciałem, a co z tym idzie lepszym samopoczuciem oraz znacznie wyższą pewnością siebie.