Buty clarks

Jak dobrać właściwe buty męskie na różne okazję?

Wielu osobom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są o wiele łatwiejsze i że podobnie jest w kwestii obuwia. O ile co do wyboru rozmaitych typów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można tu przyznać rację, o tyle dopasowywanie obuwia do konkretnej okazji też w przypadku panów jest w stanie sprawić niemałe problemy.

Widać to szczególnie po skutkach niewłaściwego dopasowania butów, które nawet często obserwuje się na ulicach polskich miast, ale również za granicą. Nierzadko dotyczy to także kwestii niewłaściwego doboru eleganckich spodni, których zbyt długie nogawki tworzą na butach nieeleganckie fałdy. Z kolei za krótkie spodnie odsłaniają męską skarpetkę, co jest w zasadzie zaprzeczeniem elegancji. Podobnie kwestia wygląda z butami, jednak problem nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, ponieważ dla większej części ludzi sprawa dobierania butów do numeru nie jest większym problemem. Trudności pojawiają się przy dobieraniu modelu.

Inne na wesele kolegi, a inne na rozmowę o pracęW Polsce niestety u sporej liczby osób nadal utrzymuje się twierdzenie, że garnitur dla mężczyzny to jeden zestaw pasujący do wszystkich okazji. Niejednokrotnie obejmuje to również buty.

Buty biznesowe
Źródło: flickr.com

W rzeczywistości kwestia ta nie jest aż tak prosta i potrzebuje dokładnego przeanalizowania. Podobnie bowiem jak występuje wiele możliwych kompletów odzieży męskiej na rozmaite okazje, tak do tych zestawów dobiera się zróżnicowane obuwie. Zasady etykiety w takich przypadkach przewidują, że im bardziej uroczysta okazja, tym garnitur musi być ciemniejszy, a dotyczy to też butów. Buty do garnituru występują w dużym wyborze, trzeba tylko dokładniej poszukać.

Właściwy model obuwia do garnituruSpecjalistyczne poradniki w zakresie tego, jak należy dobierać buty do eleganckiego mówią o tym, że aktualnie cały czas często można obserwować mężczyzn w obuwiu całkowicie niemodnym i pozbawionym smaku, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta proporcja z wolna się zmienia. Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru powinno mieć właściwy kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i najlepiej nie ekstrawagancki. Rzecz jasna należy także pamiętać o takich kwestiach jak dokładne wyczyszczenie butów przed daną uroczystością.