gorset

Gorset to istotna cząstka damskiej garderoby

Część garderoby, jaką jest gorset jest niesłychanie pociągająca. Posiada sporo zalet, warto więc zainwestować w niego, aby poczuć się ponadprzeciętnie. Może być tak samo wykorzystywany jako bielizna na dzienną porę, jak i na noc. Co więc wybrać, żeby było w jak największym stopniu efektywne?

gorset
Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo kobiet nie wyobraża sobie założenia omawianej części odzieży codziennie. Z jakiej przyczyny? Krępuje, nie da się czuć się w nim komfortowo itp.. A niemniej jednak już kobiety z XIX wieku ubierały go z kilku powodów. Pomagał im poczuć się w wyższym stopniu kobieco, uwydatniał walory, jednak był zbyt mocno związywany i okresami powodował to, iż wyglądały jak napompowane. Współcześnie posiadamy wiele firm produkujących gorset w wielu odmianach – Jedne na bardziej romantyczne okazje, wykonane z koronek, z bonusem z gipiury, w kolorach zazwyczaj czerwonych lub ciemnych. Są też takie, które pani może zakładać na co dzień. Ich wzory są mniej bezwstydne, ale równie pociągające. Bez dodatków i udziwnień, da się je założyć pod koszulę, aby zaznaczały kobiece kształty i ukrywały wady. Jest kilka zadań, które musi spełniać gorset .

gorset
Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna to materiał – musi być delikatny dla skóry oraz trwały. Nie może podrzeć się przy pierwszym związaniu. Ciało dotykające podszewki nie winno się pocić, inaczej będzie to znaczyło, że gorset nie jest dobrze wykonany. Jeśli chodzi o zawiązywanie, powinno być na dobrych szlufkach. Teraz jednak do tej części garderoby dodaje się sznurki bądź też doszywa zamki. Jeśli mamy do czynienia z tą drugą możliwością, powinnyśmy poprawnie dopasować rozmiar do naszych zarysów , gdyż niedopasowania do postawy będą zauważalne. Wskazane jest zwrócić uwagę na rozkład fiszbinów, mają one za zadanie modelować sylwetkę i dodawać wdzięku całemu ciału. W marketach odnajdziemy dużo marek trudzących się fabrykacją tego elementu ubioru, najpopularniejszymi są Obsessive, Triumph, Soleil. Cena takiego dodatku waha się w obrębie od 50 do nawet kilkuset złotych.

Nadzwyczajna część garderoby jaką jest gorset pozwala kobiecie poczuć się nadzwyczajnie. Ma za zadanie zatuszować kompleksy oraz wyeksponować atuty ciała. Powinno się więc zainwestować w ten detal, można za jego wsparciem być pewną siebie w biurze jak i na randce.