Golenie na mokro – co musisz wiedzieć nim wybierzesz sposób golenia

W nowoczesnym świecie, w którym żyjemy, co raz mniej czasu posiadamy na dbanie o skórę twarzy. Kiedy już go jednak znajdziemy, bardzo często skracając sen, to czy troszczymy się o nią w najlepszy sposób? Metody golenia na sucho, lub przy użyciu popularnych gotowych żeli i pianek do golenia nie dają naszej skórze twarzy najlepszej pielęgnacji. Taką prostą czynność, jak golenie, powinniśmy rozwinąć w dokładną pielęgnację twarzy. Wystarczy jedynie zdecydować się na odpowiednią metodę.

pędzel do golenia

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą najlepszą, która odpowiednio uchroni skórę przed podrażnieniem i zwyczajnie ją odżywi, jest sposób golenia na mokro. Potrzebujesz do niej pędzel, przy pomocy którego, stworzysz pianę oraz wmasujesz ją na twarzy. Zależnie od twoich upodobań oraz czucia skóry możesz wybrać dobry pędzelek. By zrobić pędzel do golenia borsuk (pędzel do golenia borsuk) musi oddać swoją sierść.

Zależnie od tego, z jakiej części tułowia zostały pozyskane włosy zwierzęcia, powstanie inny pędzel badger . Są cztery główne rodzaje włosia borsuka. Odróżniają się między sobą sztywnością oraz wchłanianiem wody. Te cechy wpływają na wartość pianki, jaka wyjdzie oraz na siłę masażu skóry. Pędzel badger może być sztywny oraz szorstki bądź miękki oraz śliski. Miejmy jedynie nadzieję, że pobierając włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Dzięki pomocy tego typu pędzla można też, już po goleniu, rozprowadzić kremy męskie w skórę. Jest to najlepsza metoda rozsmarowywania maści.

Namawiamy Cię do zajrzenia do nowego wpisu na ten temat – tam odnajdziesz ważne treści. Zatem idź do serwisu optyk wrocław i ciesz się nimi.

Kremy męskie dzięki temu najlepiej się wchłaniają. Kompletny proces, dobrze wykonany, doskonale wymasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już wybierzesz właściwy dla siebie pędzelek do golenia, nauczysz się metody wytwarzania piany i poznasz doskonałe sposoby nakładania jej na twarz, możesz zastanowić się nad typem ostrza do golenia. W goleniu na mokro możesz znaleźć trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę i maszynki z kilkoma ostrzami. W takim przypadku, szukając właściwego ostrza, rozważ twardość zarostu twarzy. Dokonując wyboru, weź pod uwagę również osobiste zdolności manualne i typ cery. Pamiętaj jednak, że cały proces golenia na mokro, z użyciem własnoręcznie przygotowanej piany, może trwać aż dziesięć minut.