Buty do garnituru

Dress code to niemalże biblia większości mężczyzn zatrudnionych w firmach, w których oficjalny strój dodaje powagi i zaświadcza o ich profesjonalizmie

W większości światowych koncernów, w ambasadach dyplomatycznych czy instytucjach finansowych wszelkiego typu pracownicy wydają się być wycięci z szablonu. Charakterystyczny strój, niemalże jednakowe buty i niemalże jednakowy uśmiech na twarzy powoduje, że ludzi ci czują się jednakowi, niezależnie od tego jakie zajmują stanowisko. Nie jest zatem dziwne, że zdecydowanie narzucane normy dotyczące ubioru nikomu nie przeszkadzają.

Przeciwnie, pracownicy przeważnie cenią sobie takie rozwiązanie, bowiem nikt nie wyróżnia się specjalnie, dzięki czemu równość wydaje się zostać zachowana. Chętnie przystają więc na ubieranie się według ustalonego firmowymi normami wzoru, mogąc oszczędzić sobie przy okazji nieustannego zastanawiania się, czy w tym zestawie prezentuje się dobrze, albo czy wybrany właśnie garnitur nadaje się do biura, czy może ubrać inny.

Znając zasady panujące w danej firmie nie trzeba jakoś bardzo zaprzątać sobie głowy drobiazgami, zakładając, że ma się w garderobie kilka uniwersalnych zestawów przygotowanych do pracy.

Buty męskie
Autor: Clarks
Źródło: Clarks

Ale nawet wtedy trzeba pamiętać o drobiazgach, które mogłyby wpłynąć na to, jak będzie się odbieranym zarówno przez współpracowników, jak i kontrahentów.
Bardzo ważnym elementem uzupełniającym prawidłowo zestawioną stylizację jest właściwie wybrane buty biznesowe. Choć wydaje się to nieistotne, wybranie właściwej pary butów na konkretną okazję oraz do wybranego stroju nie należy bynajmniej do łatwych zadań. Ważny jest tutaj nie tylko kolor, ale i fason obuwia, który powinien ponadto współgrać z wieloma innymi dodatkami. Autor:

Zarówno obuwie biznesowe dla pań, jak też obuwie biznesowe proponowane dla panów powinno być doskonałej jakości, stonowane pod względem fasonu oraz liczby zdobień a w pierwszej kolejności musi zostać doskonale zestawione z krojem garnituru lub garsonki. O dziwo, w odniesieniu do mężczyzn rozróżnia się większą liczbę fasonów obuwia biznesowego niż pośród butów przeznaczonych do oficjalnych stylizacji dla pań.