Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę

Dekorowanie ścian w mieszkaniu

Wiele ludzi przynajmniej raz w życiu myślało o zafundowaniu sobie tatuażu. Przeważnie były to plany okresu młodzieńczego, pojawiające się pod naciskiem znajomych, czy też chęć doświadczenia czegoś nieznanego, żeby złamać nudę codzienności w życiu dojrzałym. Przeważnie przedsięwzięcia te kończyły się tylko na obmyślaniu w głowie obrazka, który na przykład mógł się pojawić na skórze. Nie dochodziło do wyszukiwanie certyfikowanego studia tatuażu czy przeglądu cen, nie wspominając w ogóle o pójściu tam w celu omówienia techniki tatuowania i wyboru wzoru.

Zmywalny tatuaż
Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To wszystko dlatego, że tatuaż miałby być na skórze już do końca życia. A przecież wiadomo, że gust się zmienia. Mogłoby się tak stać, że za jakiś czas wybrany tatuaż (pod tym linkiem) z jakichś powodów będzie już nieaktualny, albo zwyczajnie przestanie się podobać. Powszechnie wiadome jest także, że w określonych sytuacjach tatuaż nie jest pożądany albo bywa źle widziany. A kiedy dołożyć jeszcze fakt, że po wielu latach na usianym zmarszczkami ciele nawet najpiękniejszy wzór nie prezentuje się już zbyt zachęcająco, to jasnym się staje, że ryzyko jest bardzo duże. Jednak jest rozwiązanie tej sytuacji. Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne wydają się być tatuaże Te ostatnie odróżniają się od tatuażu stałego oczywiście trwałością.

Od dawna ludzie umieszczali na ścianach wnętrz różnego rodzaju obrazy. Oryginalne dzieła klasycznych malarzy w każdych czasach były znakiem statusu społecznego. W zasadzie nawet reprodukcje mogą być efektownym elementem wyposażenia i przykuwać spojrzenia odwiedzających ludzi. Ważnym elementem w tej sytuacji jest dobre dopasowanie ramy, tak by na przykład dzieło nie zostało przytłoczone zbyt dekoracyjną ramą. Popularne jest też umieszczanie na ścianach fotografii. Wielu ludzi współcześnie na własną rękę robi fotografie i je wywołuje. W mieszkaniach prywatnych często są to zdjęcia przedstawiające członków rodziny. W starych, luksusowych rezydencjach nierzadko są to zdjęcia i portrety przedstawiające przodków.

Ostatnio stworzono bardzo dużo nowych, nowoczesnych sposobów dekoracji ścian. Opracowano je przykładowo na potrzeby osób, które nie mają za dużo czasu, a chcą osiągnąć efektowne rezultaty. Do takich pomysłów zalicza się między innymi kalkomania szklarska. Jest to szybki i prosty sposób na otrzymanie wybranego wzoru na ścianie. Aktualnie sporą popularnością cieszą się także tatuaże , jakich wzór można sobie wybrać z rozległej oferty, jak również zlecić stworzenie fototapety w oparciu o własną fotografię. Tego rodzaju elementy najczęściej pojawiają się w wielkich formatach i jaskrawych kolorach.